| ツѕოiℓεツ a întrebat:

Salut am primit azi un inel de argint e scris g25S pe el
ce inseamna asta

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu se vede bine sau gravarea s-a efectuat defectuos dar in cazul bijuteriilor din argint, aur platina etc, fiecare metal are un cod de identificare international.In cazul tau acea inscriptionare este de fapt 925 S si inseamna ca este fabricat din argint pentru bijuterii 925. Acesta este un amestec obtinut din 92, 5% argint si 7, 5% cupru, si este cunoscut sub denumirea de Argint Sterling.

| Aditzu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Raspuns castigator.
End topic! laughing tongue

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Aditzu):

OK, am inteles, Dar in acest caz ai omis sa termini treaba inceputa.

| Aditzu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

In ce sens?! ce sa termin? doar am vrut sa spun ca raspunsul tau este cel corect si ca nu mai trebuiesc altele pentru ca al tau este cel mai precis si corect.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Aditzu):

Ai uitat ce este cel mai important. Premierea.

| Aditzu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu este intrebarea mea ca sa iti dau funda laughing Iti dau un trofeu virtual *giving him a trophy*! laughing

7 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Marca

| Fatamuntilor a răspuns:

E marca! Insemna ca de argint si nu tinichea!