| Soriinax a întrebat:

As avea nevoie de putin ajutor. As vrea sa ma pensez, insa mama nu prea e de acord deoarece spune ca am sprancene frumoase si n-ar trebui sa ma pensez inca.
Totusi, as vrea sa ma pensez, macar sa incerc de unde singura acasa.
Nu vreau sa-mi vopsesc sprancenele sau alte lucruri, doar sa le dau o forma. Credeti ca as putea de una singura?

Multumesc anticipat. Funda happy

Răspuns Câştigător
| BuxyAmstaff a răspuns:

Ai putea dar este riscant, adica daca smulgi un fir gresit se poate vedea urat. Iti recomand sa mergi la soalon sa iti deie forma, iar dupa aceea te poti pensa singura. Funda? big grin

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te apuca tu de ele, mergi la salon să-ți dea o formă și apoi respecți forma pensând doar ce crește în plus.
Nu costă mult.
Pa, pa.

| xClementine a răspuns:

Hmm. Nu, nu te face tu singura acasa daca e prima data cand te pensezi. Cel mai bine ar fi sa te duci la un salon, iti dau fetele de acolo o forma si apoi, ca sa nu mai dai banii, te faci tu singura acasa, dupa modelul pe care ti l-au dat ele, asa o sa iasa mai bine in evidenta firele rebele ca sa le poti lua tu. Daca te-apuci sa te pensezi tu, ti le strici. Deci eu zic sa nu! happy Plus ca un pensat e ieftin. Explica-i mamei tale ca vrei sa o faci fiindca tu crezi ca ai nevoie. Apropo, cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pai atunci nu te pensa, stie mama ta mkai bine decat tine.
Si du-te la un salon de pensat daca tot vrei sa te pensezi.
Te pup!

| MetalHead04 a răspuns:

Nu te pensa singura. Mergi la salon prima data.

| NoNameasdod a răspuns:

Pai in primul rand : Cati ani ai? happy.
Si ar trebui sa ne dai o poza. Adica eu cel putin nu prea iti pot da un sfat daca nu stiu cum arata big grin [si daca trebuie sau nu sa le pensezi ].

| Soriinax explică:

De una*, ma scuzati.

| Karolina071919 a răspuns:

Parerea mea ar fi sa mergi la cosmetica prima data,o sa iti dea o forma draguta si o poti pastra tu, pensandu-te la un anumit interval de timp.Ii poti explica ce vrei, forma naturala etc. Daca incerci tu singura, ori nu se vede ca te-ai pensat, ori nu stii cat sa iei si poti sa le strici si ti-ar lua ceva pana le aduci inapoi.

| MăăăăDăăăă a răspuns:

Daca mama ta iti spune ca sunt frumoase, nu are rost sa ti le strici.

| BllackAngel a răspuns:

Ai putea de una singura, dar va fi in defavoarea ta. happy Nu ai experienta necesara pentru a te face singura. Daca vrei neaparat roaga pe cineva care este chiar experimentat/a.
Paa :*