| auroraa a întrebat:

Salut happy cum va place sa fie culoarea tenului? mai inchisa/bronzata, sau deschisa la culoare, ca de portelan, eu am pielea bronzata de la natura si nu-mi place deloc imi pare mai frumos cind este deschisa... ce sa fac ca sa apreciez ceea ce am? ah si daca stiti actrite cu asa ten si parul inchis si ochii caprui sau cintarete lasati-mi va rog aici numele lor sau niste linkuri happy :* merci anticipat

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Si cand te gandesti ca multe fete dau o gramada de bani sa aiba pielea asa ca a ta. Asta e problema, noi femeile nu suntem niciodata multumite de aspectul nostru, daca avem pielea alba o vrem bronzata, daca suntem brunete vrem sa fim blonde, daca avem forme vrem sa fim slabe, etc...laughing Mie una mi-ar placea sa fiu mai bronzata si recunosc, mai merg si pe la solar. Eu zic ca esti o norocoasa, imperfectiunile pielii sunt mai putin vizibile pe o piele mai inchisa la culoare. Ar trebui sa fii fericita, parerea mea! Pupic! O cantareata frumoasa e Nicole Scherzinger.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce vezi pe copertă sau la tv este o artă, în realitate multe dintre ele te și sperii când le vezi.
Acceptă-te așa cum ești, nimeni nu este perfect!
Pa, pa.

| blackcat99 a răspuns:

Mie imi place deschisa, putin creola. nu chiar portelan

| white_2190 a răspuns:

Tenul masliniu este specific femeilor latine si celor creole. Bineinteles ca un ten masliniu poate sa fie si un ten bronzat al unei femei cu un ten alb. Pentru acest tip de ten nuantele de saten inchis, de brunet sau negru sunt cele mai potrivite. Un ten masliniu asociat la un par blond, indiferent de nuanta lui, va parea complet nenatural si nefiresc.

Pentru ca tenul masliniu, in general, ofera nuante ciocolatii pielii, indiferent daca are subtonuri reci sau calde, poti sa alegi orice nuante de saten inchis, de castaniu sau brunet. Insa, pentru un ten masliniu, cea mai potrivita culoare va fi intotdeauna castaniul.trebuie sa te multumesti cu ce ai si sa te gandesti ca fetele care au tenul deschis,si-ar dori un ten ca al tau...Eva Longoria,Penelope Cruz, Eva Mendes, Salma Hayek happy

| IateyourCookie a răspuns (pentru white_2190):

"fetele care au tenul deschis, si-ar dori un ten ca al tau" vorbeste in numele tau.
Si ca sa iti raspund la intrebare (auroraa) il prefer pe cel deschis.eu il am deschis spre roz si mi se pare mai frumos decat un ten inchis

| ピンク a răspuns (pentru IateyourCookie):

Sunt total de acord cu tine. Si eu am un ten alb, si imi place foarte mult. Si sincera sa fiu, niciodata nu mi-a spus numeni ca arat bolnava sau asa ceva.

| aumih16 a răspuns:

Culoarea tenului pe corp sau pe fata de regula datorita bronzului la solar daca petreci prea mult timp acolo pielea devine maro inchis daca petreci mai putin timp la solar pielea devine maro deschis ceva de genul cum e la fetele alea din afara bine alea arata si bine fac fitness alea alea sa capete si o forma cilindrica ceva de genul cum vezi in tarile exotice alea cu parul lung foarte lung poate sa fie brunet roscat sau blond adica dive din acelea rasfatate de bani gata asa

| DarkBlood32 a răspuns:

Esti frumoasa asa cum te-a facut Dumnezeu. happy Decat sa ai o piele alba ca sperma mai bine lasa-te asa. Nu prea ai ce sa faci decat sa-ti dai cu crema iluminatoare pentru fata sau corp. Poti opta pentru o pudra alba.

| ionasc a răspuns:

Eu is blonda de la natura si am tenul f.deschis si nici nu ma bronzez si eu as vrea sa am tenul mai inchis asa e la tine tu ai tenul inchis si vrei sa il mai deschis

| alisalis11 a răspuns:

Da, multe fete dau o groaza de bani ca sa aiba un ten mai inchis asa ca tine. Si da, recunosc si eu, si mie imi plac fetele cu tenul mai inchis. Fetele cae au un ten mai inchis li se potriveste foarte bine niste buze rujate cu un ruj deschis! Antonia ( cea mai frumoasa femeie din lume) are si ea un ten mai inchis si este foarte frumoasa. Fetele care au tenul deschis sunt foarte palide zici ca acum li s-a sfarsit viata! Ce sa zic, sa nu te schimbi niciodata, vei fi apreciata asa cum esti!

| cholito1 a răspuns:

Clarrr mai inchis, fara dubiu...(sunt baiat)si lateyourcookie nu ai dreptate deloc