| Fireworks a întrebat:

Imi puteti spune o metoda cum sa imi fac parul sa stea drept. E destul de ondulat, aproape cret si nu imi place sa il am asa.As vrea sa il am drept dar fara sa il fac cu placa.

Răspuns Câştigător
| GumăOrbit a răspuns:

Pai singura metoda este sa folosesti un sampon pentru par drept si dupa ai nevoie de :o perie si un uscator da parhappy Te piepteni si dupa lasi capul in jos si in timp ce dai cu peria te usuci . Eu asa fac si am parul foarte cret .Sper ca te-am ajutatkiss

3 răspunsuri:
| RaLuX_5234 a răspuns:

Stiu eu o metoda, am incercat-o chiar sa ptamana asta si am fost foarte multumita de rezultathappy
Pui cam 100 de ml de ulei de masline intr-un bol si adaugi o lingurita de miere de albine.Copmpzitia asta o intinzi pe toata lungimea parului, ca si cum ai aplica un balsam.Lasi sa actioneze cam o ora, dupa care te speli pe cap normal, cu sampon si balsam.
vei vedea ca parul va fi mult mai matasos si va sta mai drept.

| jena0000 a răspuns:

La noi in tara din pacat nu exista. In afara se face parul lins cu un fel de solutie de permanent.O prietena din Spania care are parul foarte cret a fost la un coafor din afara tarii si am ramas socata cand a aparut cu parul lins care a tinut ai mult de doua saptamani. A fost dupa aia la un coafor now name si nu fost multumita si coafeza nici macar nu auzit de metodele din afara.
Uita-te pe you tube la tipele care se coafeaza in general negresesele vezi ce produse folosesc si poate le gasesti sa le cumperi pe net.La noi nu gasesti.

| Wandaaishere a răspuns:

Fara placa e mai greu :/
Dar uite ce poti incerca :foloseste balsam (prentru par drept)cand te usuci cu fhoenul incearca sa tii suvitele cat mai drepte