| Brd_Robitzu_1910 a întrebat:

Ma intrebam daca vreunul din voi stie ce as putea sa fac sa imi creasca barba? Am barba aproape completa dar am si doua goluri cam de marimea unei monede de 10 bani pe ambele parti ale fetei, in ultima vreme partea stanga a inceput sa se acopere incet dar dupa s-a oprit iar... raspunsul potrivit primeste funda! Specific ca am 23 de ani, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Florin0012 a răspuns:

La ani ăștia ar trebui să ai barbă ca lumea, însă nu e momentul să te îngrijorezi, e de la persoană la persoană la persoană. Am prieteni de 30 de ani care încă nu au așa barbă deși sunt maturi. Ți-aș sugera să te dai pe părțile fără barbă cu puțin ulei ulei simplu. Lasă-l timp de 10 minute și după te speli cu apa caldă. O faci timp de 3 zile. Și apropo ia un big și pe părțile fără păr fă-te cu bigu, ai barbă în zonele ea te asigur numai că au rădăcină mică și volumul din piele nu lasă să crească, din astea îți zic să dai cu bigu bine bine și în zonele fără barbă zi de zi. O să apară modificări.

1 răspuns:
| ibaal a răspuns:

Greu. Sunt destul de des intalnite petele alea de "chelie"
Nu prea ai ce sa le faci... poti da cu o mie de uleiuri si etc, nu creste parul daca nu sunt foliculi acolo. Poate un implant, daca te deranjeaza atat de tare si iti doresti neaparat.