| Marius1789 a întrebat:

O cremă sau ceva pentru cicatrici? Am una, două pe față de la acnee, una în cot se la o căzătură, una pe piept de la sală și nu mai vreau altele.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| nugasescusernameliber a răspuns:

Uleiurile pot doar sa ti le amelioreze, daca sunt recente mai pot fi usor estompate cu tratamente naturiste, dar nu te astepta la miracole. Cremele din farmacii le mai ascund putin dar sunt mai scumpe (ajung pana la 100 lei, de ex.Cicalfate si un an trebuie sa te tot dai pana aproape dispare), cele de 20-30 lei sunt ca o alifie de galbenele.
Cateva cicatrici mici nu e capatul lumii, ia-le ca semne de buna purtare, daca sunt mari si pe fata si chiar deranjante ai putea in timp sa faci un efort financiar sa apelezi la laser, dar eu le-as lasa asa, cu anii se estompeaza de la sine.

| Marius1789 explică (pentru nugasescusernameliber):

Mă gândeam că le pot estompa puțin..Nu de tot dacă nu se poate și nu sunt mari decât cea din cot. Alifia de galbenele sau care este cea mai bună dintre toate cele mai ieftine? Nu cele de 100 de lei

| nugasescusernameliber a răspuns (pentru Marius1789):

Pai nu prea sunt bune, ma refeream ca cele ieftine sunt ca o alifie, am dat exemplu de galbenele ca mi-a venit in cap. Pentru cicatrici recente, rani si zgarieturi sau iritatii are efect o crema de galbenele, dar o cicatrice de 2 ani poti sa tot dai pe ea ca nu ii mai face nimic din pacate. Chiar nu vreau sa-ti dau sperante false.

| Marius1789 explică (pentru nugasescusernameliber):

Aha..Deci mai bine renunț la toate speranțele pe care le am. Când îmi mai iese herpes la gură îmi mai rămâne un semn mic. Poate va funcționa cu crema de gălbenele sau aloe vera. Mulțumesc

| nugasescusernameliber a răspuns (pentru Marius1789):

Nu trebuie sa fi ironic si batjocoritor cu un om care incearca sa te ajute. Imi pare rau ca nu pot sa-ti zic ceea ce vrei tu sa auzi, preferi sa te mint? sa-ti zic da-te cu galbenele si tu saracu sa te dai sa nu vezi nici un efect? sau sa-ti zic sincer ca de cicatrici nu scapi usor, daca nu iti permiti o crema la 100 lei asteapta sa le amelioreze timpul.
Foarte ciudat cum unii prefera o minciuna in speranta rezolvarii problemelor lor decat sa accepte adevarul, vai doamne e capatul lumii cateva cicatrici, altii nu au maini sau picioare si nu-si pierd sperantele.

| nugasescusernameliber a răspuns (pentru Marius1789):

Daca o tipa urata vine la tine si te intreaba "sunt frumoasa?" tu o sa-i spui ca "da"? si brusc ea devine frumoasa? sau o sa-i spui ca nu e tocmai principala ei calitate dar o poate imbunatatii prin stil si caracter...sau sa compenseze cu alte calitati.

7 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Bună, citeste despre produsul manuskin active. Este destul de bun pentru astfel de probleme. happy

| Felissa13Eden a răspuns:

Eu stiu de aloe vera si tătăneasă.
Poti sa dai si cu tinctura de propolis si crema de galbenele. Ulei de cocos, ulei de masline, uleiurile esentiale sunt bune, in general, pentru cicatrici.