| Atzumy a întrebat:

Problema mea este urmatoarea..eu am parul lung,des, ondulat si cu mult volum.Nu pot sa il tin desfacut niciodata...De tuns nu prea vreau sa ma tund fiindca imi place parul lung.Ce pot face pentru mai putin volum si sa stea mai..NORMAL?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Exact asa il aveam si eu,nu puteam sa-l sufar desfacut, iar cu placa statea drept cateva ore si a doua zi era la loc.
Apoi m-am vopsit... daca te vopsesti cu o culoare deschisa firul de par se subtiaza si nu mai are puterea sa stea asa ondulat si infoiat.
Eu nu iti recomand sa te vopsesti decat daca esti sigura ca vrei sa faci asta, dar la mine a fost singura solutie si acum dupa ce il indrept cu placa(s-a mai indreptat si el, nu mai sta ondulat), sta si 1 saptamana perfect drept.

| Anutza_Munny_1995 a răspuns:

Si eu am aceeasi problemacrying