| anonim_4396 a întrebat:

Salut,sunt baiat si m-ar interesa un permanent, vreau sa imi fac parul cret.
Cam cat m-ar costa si cat timp tine un permanent

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te duci la un salon de înfrumusețare, care oferă calitate si profesionalism pentru obținerea ondulării sigure (de preferat, să nu optezi pentru o frizerie din cartier), ci cauți un salon care lucrează cu solutii profesionale, care nu deteriorează atat de mult părul (adevărul e că toate produsele contin chimicale, mai mult, sau mai putin). Au bigudiuri de diferite mărimi, iar tu le spui cât de creț ți-l doresti.
Odată ce ai părul permanent, acesta nu va mai avea aspect de "îngrășare" prea curând. Dar, odată ce te speli pe cap, permanentul trebuie întreținut. Fie îl "ajuti" cu bigudiuri, fie aplici niste spumă de păr, peste părul umed si treci mâna prin el, adunîndu-l in căușul mâinii, incât să se formeze onduleurile.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai vazut vreodata cum arata un par cret, facut la coafor?
Arata total artificial si este atat de cret, ca multi se rad in cap dupa ce vad ce le-a fost facut.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cățeluș cu părul creț,
Fură rața din coteț.

| denidenisa2139 a răspuns:

Pretul este intre 150-200 lei si vreau sa ti spun ca te tine foarte muli

| Mavni a răspuns:

Parul incretit asa ramane. Dar crescand, la radacina va fi drept. De aia femeile care au permanent il refac dupa vreo 6 luni. Ca sa nu arate rau.

| Mavni a răspuns:

Iar ce spune Jassmina, e situatia femeilor neingrijite.
Dupa spalat, chiar si parul permanent se pune pe bigudiuri. Mai mari sau mai mici, dupa cum vrei sa arati. Si vei arata foarte bine.