| MelindaVictoria a întrebat:

Acum 2 saptamani m-am vopsit la salon cu un saten deschis, insa de la spalari s- a inchis si as vrea sa-l redeschid.
Intrebarea mea este: ce marca de vopsea ar trebui sa folosesc daca m-am vopsit cu una care continea amoniac? (As vrea sa si tina)

1 răspuns:
| roxanaandreea a răspuns:

Buna! De ce nu incerci vopsea pe baza de ulei? Eu am folosit si pot spune ca nu mi-a facut nimic la par, cea cu amoniac nu e prea buna pentru par, il cam deterioreaza. Eu m-am vopsit cu vopsea pe baza de ulei de la syoss. Sa stii ca si asta se mai inchide dar eu zic sa alegi o nuanta mai deschisa in prima faza ca sa ajunga la nuanta dorita dupa spalari. Pana la urma nu cred ca e vopsea care sa ramana la aceeasi culoare intensa ca dupa vopsire atunci cand parul este spalat de mai multe ori. Sper ca te-am ajutat cat de cat. O seara buna! big grin