| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu sunt simetric? In oglinda ma vad bine, nu imi ies asa in evidenta defectele, dar cand ma uit la pozele facute cu camera normala ( adica cu trasaturile inverse) observ ca nici macar freza nu e asa simetrica si sa nu mai zic de cucuiul ala din frunte. pe mine cum ma vede lumea? Oare asa de evidente sunt defectele mele?

3 răspunsuri:
| nene14 a răspuns:

Esti prima persoana care se plange ca nu e simetrica...in fine.In general sau aproape tot timpul pozele nu reflecta in totalitate realitatea din mai multe motive precum pozitia in care ai fost pozat sau calitatea pozei.

| xPandorax a răspuns:

Trec prin aceeași problemă ca și tine. În oglindă mă văd simetric, dar în poze un ochi iese întotdeauna mai mic ca celălalt, deși fac eforturi să-i deschid larg. Tehnic vorbind, rar se întâmplă ca o persoană să fie simetrică. E undeva în jurul imposibilului. Nu te neliniști! Unii oameni observă aceste detalii dacă se uită atent. Nu le observă atât de repede ca și tine. E posibil nici măcar să nu bage de seamă.

| anonim_4396 explică (pentru xPandorax):

Da. dar freza imi arata urat rau inversata si nu prea pot sa o schimb ca am parul moale. Stii macar cum sa o fac p'aia simetrica? Daca mi-l dau in sus cu ceara imi vad fruntea mare si cucuiul ala urat, ochii mai mici si maxilarul rotund :/ Eu il vreau undeva intre sus si jos, sa nu fie nici pe frunte nici in sus, intre cum ar veni, si partea stanga mereu mi se lasa jos. si daca il dau cu ceara nu il pot face sa stea intre, il pot face doar sa stea in sus. sper ca ma intelegi.