| donarcostica a întrebat:

Vreau si eu o masca de fata pentru puncte negre, vreau o crema de fata pentru barbati buna de fata si maini, o crema ceva pentru cosurile care apar la subrat si pe spate. Si cu ce sa ma epilez pe piept, spate? Nu ma pricep. Ceva idei? Multumesc de ajutor! OFer funda, stima.

Răspuns Câştigător
| DenisaDeni11 a răspuns:

Eu pentru puncte negre folosesc gelatina alimentara(praf) cu o lingura de lapte, incalzite 10 secunde la microunde, amestecate bine. Pun cu o pensula in locurile unde am nevoie, barbie, nas si frunte, las sa se usuce, cam 20-30 de minute si cand o dau jos, scoate ce nu te astepti. Ai putea incerca cu incredere.
Crema, folosesc doar Crema de galbenele, pentru fata maini, orice parte a corpului, seara cand ma pun la somn, si pentru zi Nivea de zi.
Pentru cosurile de pe spate scrab-ul, cu cafea. Cele de sub brat sunt mai sensibile, ar trebui sa ai grija la big, cand il folosesti.
Pentru emilare, iti recomand sa mergi la un salon si sa te faci cu ceara, e cel mai recomandat.
Succes

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru puncte negre: foloseste sapun de casa pentru spalat de 2 ori zilnic.
Epilarea poti face cu un aparat electric de epilare.

| Popm a răspuns:

Incearca www.cassiopea.ro! recent i-am descoperit si eu