| LoveFredoom a întrebat:

Sunt fata si am 13 ani. Eu ma epilez la subrat cu crema depilatoare dar observ ca tot raman firisoare in piele ca sa zic asa. Adica daca te uiti atent vezi niste puncte negre. Ce as putea sa fac ca sa nu mai imi ramana asa, caci mi-e rusine sa port maieu daca se vede asa sad? Tin sa mentionez ca nu vreau cu ceara sau cu epilatorul, tot cu crema daca se poate (DACA E RECOMANDATI-MI O CREMA DEPILATOARE DE CALITATE) caci am 13 ani. Funda kiss! Va multumesc happy

2 răspunsuri:
| oanaoana23 a răspuns:

Benzi epilatoare pentru zone sensibile

| my99heart a răspuns:

Buna!
Si eu am tot treisprezece ani.
Acum un an am inceput si eu sa ma epilez la subrat. Pana acum doua saptamani foloseam crema epilatoare de la elmiplant pentru zone sensibile. Tot atunci ( anul trecut ) am hotarat sa incep sa ma epilez pe picioare cu epilatorul.
Acum 2 saptamani am decis ( deoarece parul de la subrat imi crestea destul de repede 3-4 zile ) sa incep sa ma epilez si la subrat cu epilatorul. Sa stii ca de abia acum a inceput foarte putin sa imi creasca parul, tinand cont ca un an intreg m-am epilat cu crema depilatoare.
Eu te sfatuiesc sa incerci sa te epilezi cu epilatorul, chiar dac doare la inceput, te obisnuiesti.
Daca nu, iti recomand crema depilatoare de la elmiplant. O prietena de-a mea foloseste crema depilatoare de la veet si am auzit ca si aceea e foarte buna.
Faci cum vrei, e corpul tau!
Oricum sper ca te-am ajutat.
Bafta!