| Lina1993 a întrebat:

Am o mica dilema si avand in vedere ca maine am de gand sa trec la treaba, as avea nevoie de un sfat. Eu am parul lung, vopsit in verde-turcoaz. Aparent, din cauza ca mi-au crescut radacinile foarte mult, acum e jumi-juma, jumatate de par e culoarea naturala iar inspre capete a ramas culoarea de verde. Tin sa mentionez ca toate modificarile din parul meu mi le-am facut acasa, deci nu sunt interesata de recomandari pentru saloane. As vrea sa-mi decolorez maine si radacinile, pentru a ma vopsi ulterior si a uniformiza nuanta de verde in tot parul. Cum as putea sa procedez pentru rezultate cat mai ok? ma pricep la decolorat, dar pana acum am decolorat parul integral, nu doar radacinile. Am cautat pe net tutoriale dar imi arata doar pentru suvite sau pentru tot parul. Ceva sfaturi? multam!

1 răspuns:
| Dσℓℓу a răspuns:

Eu zic sa te vopsesti peste jumatatea turcoaz,in nuanta ta naturala daca gasesti. Daca nu, il vopsesti pe tot intr-o nuanta apropiata de parul tau, si il lasi sa creasca dupa pe al tau.
Si eu am avut vara asta si mov, si roz parul insa nu merg tot timpul, ma cam saturasem sa am par de clovn.Parerea mea e sa te faci intr-o nuanta cat de cat normala.
Daca nu vrei, iti decolorezi partea de sus si pui verde pe ea iar. Insa nu o sa iti iasa exact ca jumatatea cealalta, parul tau o sa fie distrus si o sa ai o sorcova in cap! Pupici, sper ca nu te-am suparat cu parerea mea, chiar n-am spus-o cu rautate