| NYØ2002 a întrebat:

Am o problema! Cum sa ii imi fac parul in fiecare zi?
Problema este ca nu stiu ce fel de tip de par am, dar cret in niciun caz. Il am intr-un fel ondulat, eu parca as crede ca parul meu e unic.
Imi spuneti pas cu pas cum sa imi fac parul cu tot cu placa?
Aici este un tutorial dar vreau sa mi-l modificati voi si sa pun si placa de par.
https://youtu.be/6dFopkl4JkQ

Apropo de unde post sa fac rost de un tub de udat parul?

27 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate nu ar fi rau sa-i mai ajustezi lungimea, ca sta ca o matura in capul tau.

| NYØ2002 explică (pentru Violleta2022):

Eu ma gandeam sa imi creasca parul mare sa imi fac coc. Faza e la mine ca nu ii dau volumul parului si nu mil fac dimineata.Mie imi trebuie un model de frizura pentru tipul parului meu. Trebuie sa cumpar ceara sau spuma de par, fixativ, perie, feon si placa am

| Violleta2022 a răspuns (pentru NYØ2002):

Nu te sfatuiesc sa cumperi nici ceara, nici fixativ, ca vei declansa o dermatita seboreica si-ti pica parul, dupa ce intai te umpli de matreata.
Parul tau nu are nimic, sta ca o matura pentru ca este voluminos si este mult prea mare.

| NYØ2002 explică (pentru Violleta2022):

Cica mare nici coada nu pot sa imi fac din el

| NYØ2002 explică (pentru Violleta2022):

Cica mult prea mare, daca era mare puteam sa il prind in coada?
Singura mea solutie este sa ma duc la dermatolog ca sa scap de matreata si ca sa imi indrept parul ma duc la un salon si mi-l indreapta cu keratina.

| Violleta2022 a răspuns (pentru NYØ2002):

Pai ai o capita de paie in cap, din cate vad eu sunt cel putin 15 cm in inaltime. Normal este 2-4cm, nu atata.
Nu vorbim de cozi aici, ca oricum nu ti-ar sta bine.
Alege totusi o tunsoare de aici, din moda anului 2019:
Pune in gogl "tunsori baieti 2019" si alege ceva, dar nu uita, nimic cu parul mai lung de 3-4cm, ca tu ai firul de par aspru si gros si nu te prinde bine. Tunsorile cu parul mare, este pentru cei au parul fin si matasos, nu ca al tau.

| NYØ2002 explică (pentru Violleta2022):

La mine parul din fata e 9 cm.Mie im trebuie o frizura fix pentru paril meu

| NYØ2002 explică (pentru Violleta2022):

Daca imi recomanzi niste frizuri special pentru parul meu?

| NYØ2002 explică (pentru Violleta2022):

Eu mi-as face un tratament cu keratina.La parul meu cred ca.ii trebuie volum.Sa imi iau o masca de par cu keratina sau da imi spui tu cum sa mi-l fac in fiecare zi

| Violleta2022 a răspuns (pentru NYØ2002):

Esti baiat si ar trebui sa te preocupe cartea, sportul si prietenii la varsta asta, nu cum sa-ti ondulezi sau intinzi parul, ce esti tu cocota masculina?

| Violleta2022 a răspuns (pentru NYØ2002):

Ti-am mai recomandat, am scris mai sus, pune in Google si cauta" Tunsori baieti 2019"!
Uite aici, dar cu parul nu mai lung de 3-4 cm, pentru ca tu esti un pusti micut de statura si apare contrastul cu capul mare, din cauza parului imens din cap. Este o imagine nu tocmai atractiva, poate de aceea te si ocolesc fetele.
Tunde-te ca asta din poza:
https://www.google.com/......ps?/imgres

| NYØ2002 explică (pentru Violleta2022):

4 cm e putin, ia da-mi Facebook-ul tau sa vorbesc cu tine.Nu merge link-ul

| Violleta2022 a răspuns (pentru NYØ2002):

Imi pare rau, nu poti sa-ti dau FB-ul meu.
Putem vorbi aici, prin mesaje.

| NYØ2002 explică (pentru Violleta2022):

Sunt paralel cu cartea, eu ma multumesc cu 12 clase.Eu dupa scoala vreau sa intru in armata sau sa fac un postliceal fara bac.Eu nu prea am prieteni cu care sa ies.Eu stau in casa.Eu nu prea am prieteni, toti fac misto de mine si vreau sa ma mut in alt oras sau in alta tara ca multi ma judeca dupa culoarea tenului meu.Si prietena nu am avut niciodata ca am o soarta de cacao.Cat despre par vreau sa il am cat mai ingrijit si sa imi gasesc un model de freza care sa imi placa.Eu sunt sarac lipit, eu de abia imi strang alocatia in fiecare luna ca in primavara sa imi iau haine si sa arat bine.Ti-as trimite o poza cu o frizura faina care am avut-o in august dupa ce am iesit de la Frizerie dar numai pe Fb pot sa iti trimit.Frizurile cu parul mic nu mi se potrivesc, conteaza si forma capului pe care il am, Eu am capul mare imi trebuie o frizura de 6-7 cm

| NYØ2002 explică (pentru Violleta2022):

Eu cum iti trimit poze?

| Violleta2022 a răspuns (pentru NYØ2002):

Imi pare rau sa-ti spun, dar modul cum te prezinti te face batjocura baietilor si de aceea te oclesc si fetele.
tu nu realizezi ca stilul tau de a te imbarca si a-ti aranja parul, ar putea fi motivul rpincipal pentru acre ecilalti et ocolesc.
Ti-am dat niste sfaturi sanatoase: tunde-te mai scurt, ca arati nu tocmai placut cu atata par in cap, ridicat in sus.

Si n-i nevoie sa-mi trimiti poze, ca te vad foarte bine pe FaceBookul tau!

| Violleta2022 a răspuns:

O dumnezuele mare, acum am vazut cine sunt fanii tai, Ian si Azteca, ce porcarii, obscenitati, vulgaritati si aberatii pot canta.
Nici nu ma mir de ce esti in depresie si esti ocolit de colegi, prieteni si fete.
Da-i naibii pe rahatii astia, ca nu ai nimic de invatat sau placut la muzica lor!

| NYØ2002 explică (pentru Violleta2022):

Ian si Azteca nu au treaba cu viata mea personala,muzica Trap este sa aduca cat mai mult vibe,si mai toata muzica Trap vorbeste despre tarfe,bani,chestii sexuale etc,Eu mai ascult pe Aspy, Nane, Marko Glass, Satra, Lil pump.
Eu inainte ascultam Rap deal de Bug Mafia si Parazitii.Ti-am mai spus ca parerile nu se discuta ca fiecare asculta ce ii place.Pe 5 Gang si pe Abi ii ascuta doar copii de 12-13 ani, chiar si mai putin, pana si varmea de 5 ani ii asculta.Nu imi pasa ce zic altii despre artistii mei, eu raman cu ei pana la moarte.
#ocultpeviata
#ocultemiscarea
#noiocultivoidesculti

| Violleta2022 a răspuns (pentru NYØ2002):

Muzica trap este cea mai proasta muzica posibila, plina de obscenitati, vulgaritati, prostii, barfe, sex, folosind cel mai josnic si degradant vocabular posibil.
Nu as recomanda aceasta trupa nici celor de la gunoi, dapai unui copil ca tine, care acum paseste in viata si are nevoie de lucruri pozitive, vocabular curat si cizelat.
Te mai plangi ca nu ai prieteni si nici iubita, iata de ce!
Cadnd asculti gunoi si te perzinti fan-ul lor, nu te astepta ca oamenii sa te trateze altfel. Imi pare sincer rau, dar singur ti-o faci, cu mana ta.

| NYØ2002 explică (pentru Violleta2022):

Tu zici ca muzica Trap este cea mai proasta muzica, asta e parerea ta, Treaba cu fetele si cu prieteni nu are treabă cu muzica pe care o ascult, muzica este ceva personal pe care o ascult doar eu. Daca tie nu iti place un tip de muzica nu inseamna ca e de cacao.
1.Parerile nu se discuta
2.Eu urasc manelele si nu spun ca sunt de cacao
3.Imi vad de muzica mea si alti pe al lor.
4.Nu toate piesele trap sunt cu injuraturi
5.Sunt fanul cuvantului P.A, sunt pervers si injur mult
6.Un vers:Zdreanta ta se da la mine Pa
Stii ca nu-mi pasa de ea

Skrrr

7.Imi place sa injur, sunt pervers si fac glume sexuale

Ai bagat lemnu in soba, masina in garaj, Ursu in barlog sau Ariciu la vizuina.

8.Injuraturile mele cele mai dese:

Cand ma lovesc spun; Bagami-as P.A
Cand ma enerveaza unu ii spunbig grinu-te-n PLM

Ce Fund misto are aia, ce as fu.o tu Nu

Mancame-ai P.A
Etc.

9.Nu este zi in care sa nu vorbesc prostii ca alea ma amuza cel mai tare.

10.Injuratura e ceva normal, toti injura.

11.Am un coleg mai dus, si el injura mai mult cu mine si fetelor li se par simpatic, faza e ca el arata mai bine ca mine

12. Daca esti urat esti luat la misto

13.Aste fac glume pe seama mea ca sunt creol.

14. Fetele se uita dupa baieti care se imbraca frumos, arat bine.

15.Am fost la Scoala de vara(Tabara de vara) la Iasi si multe fete ma imbratisau dar fetele de la Husi nu.
Prieteni de la scoala de vara ma credeau amuzant ca ma vad cu alti ochi fata de astea de la Husi

| Violleta2022 a răspuns (pentru NYØ2002):

Ti-am mai explicat ca tot ce faci te afecteaza.
Asocierea cu trupa de rahat a astora si muzica lor vulgara si de cea mai joasa speta, te pune intr-o lumina foarte proasta si te aceea esti ocolit de colegi si nu ai pe nimeni.
In plus, daca ii copii pe astia, folosind acelasi vocabular vulgar si obscenitati, nu iti imbunatatesti imaginea, dimpotriva.
Tu nu esti urat deloc, doar un pic cam prost, daca nu reusesti sa intelegi ca ai un model prost pe care-l copii, care iti distruge viitorul, fericirea, sanatatea, care te baga in depresii.
Si NU, injuratura nu-i normala.
Nici obscenitatil si nici jignirile.
Ai fost imbratisat de cine nu te cunoaste, pentru ca la prima vedere esti un baiat dragut si placut, pana nu deschizi gura, ca atunci strici tot.
Autoeduca-te, invata sa vorbesti frumos, elevat, evita golanismele, evita argoul si obscenitatile si vei vedea cum vei fii privit cu alti ochi si cine stie, poate iti vei face si o prietena.

| NYØ2002 explică (pentru Violleta2022):

Eu vorbesc si frumos si urat depinde de vibe-ul in care ma aflu.
Eu vorbesc urat dintotdeauna, nu m-au influentat ei, eu ii ascult ca imi plac piesele lor si asta este genul meu muzical.Cand aveam vreo 12-13 ani ascultam pop:Alex Velea, Smiley dupa am trecut la Bug Mafia si Parazitii dupa la Nane si dupa m-am dat la Satra Benz.Eu eram la un prieten acasa si el la boxa asculta,, Bag un Blunt" si a pus melodia asta la intr-o cand faceam in vlog cu el. Dupa ce a postat vlogul a adaugat cineva un comentariu:
Daca asculti Ian si Azteca aveti respectul meu si dupa am dat la search pe Youtube si am ascultat cateva piese si dupa ce am ascultat de mai multe ori am inceput sa imi placa. Faza e ca trebuie sa imi schimb caracterul, da injur mai rar cand este cazul. Faza la mine este ca exagerez cu glumele sexuale si fac glume proaste.Eu ii copii pe altii, de exemplu aud o gluma si le zic la altii.
Este unul Katalin Talent care injura foarte mult ca sa radem cu lacrimi pe live.E una sa ma uit pe live cum injura si una este sa il copii si sa injura ca el.
Oricum nu renunt la genul meu muzical.Sunt fani de-ai lor care nu prea injura.
De exemplu Nane injura in piese dar ce spune este adevarat.
Uite aici piese Trap fara injuraturi si care sigur iti plac

Satra Benz-Adidasi feat damia
-Inger ingerasul meu feat Adda si Shift
-Lino Golden-Panamera

| sierra1 a răspuns:

"eu parca as crede ca parul meu e unic."

găbiță mamă, dă-ne o poză despre unicitatea părului tău

| Violleta2022 a răspuns (pentru sierra1):

Uite-l soro, aici:
https://www.facebook.com/gabs.gaby.372

| sierra1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Răăăăăăpitor

| BuLaNNNeL a răspuns:

Preocupările "baietilor" in 2019. Fereste-ne, Tata de un război laughing).

| NYØ2002 explică:

Pai cum?