| BlueLifeOfficial a întrebat:

Am si eu o problema cu vergeturile. Stiti cumva vreun tratament sau vreo crema impotriva lor? Vreau sa imi ziceti un tratament pe care l-ati incercat nu vreau abureli de pe net. Multumesc :* [ Cel mai bun raspuns primeste FUNDITA ]

Răspuns Câştigător
| dianalalala a răspuns:

SA ITI TREACA DE TOT NU SE POATE. dar le poti estompa. eu am pe fund si credeam ca nu mai pot face nimic dar dupa 2 lunii de aplicat saptamanl ulei de masaj cu vitameinele A si E o da sau estompat. iti recomanad tratamentul asta happy

| BlueLifeOfficial explică (pentru dianalalala):

Imi poti spune cum se numeste uleiul si de unde l-ai cumparat? happy

4 răspunsuri:
| Elena97M a răspuns:

Buna. Poate te astepti sa iti dau nume de creme dar nu.
Acum un an mi-au aparut si mie vergeturi pe picioare in sus si m-am speriat. Mi-am cumparat creme impotriva lor si speram ca o sa dispara insa m-am lamurit si cu ele. Nu stiu daca cremele le reduc vizibilitatea insa sigur nu le fac sa dispara.
Acum insa nu am nimic impotriva vergeturilor. Am inteles ca degeaba incerc sa scap de ele pentru ca nu voi reusi si m-am resemnat cu gandul ca nu sunt singura care a patit-o; in ziua de azi multe fete au si pe picioare si pe sani.
Iti recomand sa le lasi in pace. In caz de scapi cumva de ele imi cer scuze insa nu cred ca se va inampla asta cu o simpla crema :p.
Mult succes in ceea ce vei face. happy

| Mandarina888 a răspuns:

Vergeturile nu mai trec! Daca nu sunt foarte vechi si nu s-au albit poti incerca un tratament cu lumina Bioptron nu este scump si functioneaza, insa daca deja iti sunt albe nu prea mai poti face nimic, decat sa incerci folosirea unor creme f hidratante cum ar fi unt de shea, unt de cacao, vitamina e si sa consumi lichide f multe, sportul de asemenea te poate ajuta f multe, iti tonifici pielea ea se intinde si pot sa fie invizibile! Exista in schimb un tratament cu laser care insa este foarte costisitor si nu iti garanteaza ca iti si trec! Practic nu exista vindecarea lor ci doar o diminuare! Sper ca te-am ajutat

| lety160 a răspuns:

Cam nasol cu vergeturile...eu sunt plina dar nu prea ai ce sa le faci decat daca sunt rosii sau mov in rest..cu laserul(asta mi-a spus dermatologulstraight face)