| Baiatu_Lu_Buze_Marius_1994 a întrebat:

Salutare "TPU" as dori sa va intreb ce alimentatie sa am pentru a imi creste masa musculara. si cam de cate ori ar trebui sa mannc. Cel mai bun raspuns primeste funda + vot Thnk`s

7 răspunsuri:
| Raressh69 a răspuns:

Comandati proteine de pe internethappy

| Baiatu_Lu_Buze_Marius_1994 explică (pentru Raressh69):

Nu as dori asta momentan am 14 ani si nu prea as vrea sa incep cu proteinele de la varsta aceasta, precizez ca mannc regulat de 3 ori pe zi si fac 100 de flotari cu serii de cate 10 si pauza de 3 minute odata pe saptamana sau de 2

| Cosmin86 a răspuns (pentru Baiatu_Lu_Buze_Marius_1994):

Pai fara proteine din ce vrei sa se formeze muschii, doar din exercitii?

| Baiatu_Lu_Buze_Marius_1994 explică (pentru Cosmin86):

Exercitii+Cele 3 mese date in jumate astfel incat sa mananc de 6 ori pe zi. De atunci am progresat de la 60 kg 70/73 si sa depus ceva masa musculara. Momentant am 15 ani si nu vreau sala de la varsta asta

| Cosmin86 a răspuns (pentru Baiatu_Lu_Buze_Marius_1994):

Deci ai progresat cu proteinele din mancare, tot proteine sunt happy

Cand vrei sa te apuci de sala? Ce-are varsta de 15 ani cu asta?

| Baiatu_Lu_Buze_Marius_1994 explică (pentru Cosmin86):

Iti opreste cresterea amice. I-ar de sala ma voi apuca de la 17 in sus

| Cosmin86 a răspuns (pentru Baiatu_Lu_Buze_Marius_1994):

Arata-mi un singur articol stiintific care demonstreaza ca iti opreste cresterea.

Astea sunt mituri si povesti, eu m-am apucat de la 16 ani si am crescut ok.

Si legat de alimentatie : 4-5 mese pe zi bogate in proteine.

proteine = carne, peste, branza, oua, lactate