| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! V-ați luat vreodată haine de pe shein? Dacă da, cum sunt hainele,de calitate? In cat timp vin? Plătești taxă vamală?
Și cum fac cu mărimile,mă refer mai mult la pantaloni,eu sunt băiat și port haine mai oversize,tricou-uri oversize, pantaloni care sa nu îmi stea ca pe gard dar nici mulați, mai mari largi?
Că dacă îmi comand pantaloni sa nu fie prea largi dar nici sa fie mulați!
Ceva de genul port.
Tiktok cu mine:
https://vm.tiktok.com/ZGJgGQHSx/

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Chinezi si care sa vada lucruri de calitate? mai rar.
M-am plictisit de ce gasesc pe ebay, aliexpress in materie de electronice, deci ce face chinezul de rand doar fake si lucruri de proasta factura.
Si acest Shein la fel!
Sunt totusi cateva societati in electronica care sunt la fel de buni precum Coreea, Japonia etc dar aceia nu vand asa la tarabe si nici ieftin nu vand.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu, e o prostie de site cu eticheta ultra fast fahsion care, in mod tragic, tot capata popularitate din cauza social media.Hainele sunt de o calitate foarte proasta, plus ca dupa ce citesti realitatea din spatele lor nu cred ca iti mai vine sa sustii asa ceva.De ce ai vrea sa ajuti o afacere care exploateaza copii si femei care provin din medii sociale si financiare extrem de vulnerabile? Ma indoiesc ca tie ti-ar placea salariu de 1 dolar si ceva pe luna.

https://www.youtube.com/shorts/JSb4_FxDciY

https://www.youtube.com/shorts/K0di5OuFkIs

https://www.vice.com/......cu-penibil

https://www.vice.com/ro/article/z3bqpw/hainele-fast-fashion-distrug-planeta

| nyoentox2002 explică (pentru dullcat):

Vream să fie îmi completez garderoba cu vreo 1000-2000 lei, In mall am fost cu 2000 lei sa îmi iau haine nu mă înțeles mai nimic din ele! adica parcă am luat puține! O sa îmi spui sa mă îmbrac la SH, sau din piata dar eu sunt pretențios la haine și rar haine care să mă spargă adică să îl mi placa foarte mult!

| dullcat a răspuns (pentru nyoentox2002):

Te afli in vreun show de fashion unde cineva iti arunca toate hainele vechi si treci la categoria makeover? Ma indoiesc.Sa dai 100-200 de lei pe niste blugi rupti e cat se poate de inutil.Sa chetuiesti 2000 de lei pe shein e o idee extrem de proasta, mai ales ca in poze totul arata ok si in realitate e altfel, iar hainele miros toate a petrol, ca doar sunt facute din materiale sintetice. Tind sa cred ca vrei sa faci si tu videoclipuri din alea in care desfaci pachetele cand ajunge comanda.Si da, gasesti haine largi la sh, fix pe stilul tau, cu duiumul.laughing) Faci cum vrei.

| nyoentox2002 explică (pentru dullcat):

Mie îmi place să mă imbrac cât mai "smecher" mai pe romaneste

| sammie a răspuns:

Sunt de calitate si iti vin in maxim 2 saptamani.

| Anitta97 a răspuns:

Nu îți recomand deloc! Chinezării, mai bine mergi la Obor laughing