| RougeEttiquete a întrebat:

[Scuzati categoria]
As vrea sa-mi fac niste suvite roz folosind tinctura de castelani.Am parul saten deschis, iar in mare parte e decolorat de soare.As vrea sa stiu care sunt efectele acestei tincturi(de aplicat, stiu cum se aplica).Cam ce culoare ar iesi? Dauneaza?
Ofer funda + vot!

Răspuns Câştigător
| BlackandWhiteMady a răspuns:

Poi eu mam facut cu tinctura de castelani si sunt foarte multumita pentru ca iese un roz destul de aprins ce iese in evidentahappy..eu nu cred ca dauneaza..adica nu a avut nici un efect negativ asupra parului meu..de aplicat poti pune cativa stropi(depinde cat de tare vrei sa ti se vada culoarea roz pe par) intr-un lighean cu apa de preferat calduta si sati bagi capul si sa astepti cam 1 minut.dar ai grija nu-ti baga si scalpul ca ti se coloreaza si acelalaughingam patit-o si tinctura coloreaza firele decolorate..in cazul tau ar trebui sa decizi care vrei sa ti le colorezi pentru ca altfel cred ca te faci roza in cap

1 răspuns:
| Renes a răspuns:

Nu ai gresit categoria :*.
Pai tinctura de castelani din cate stiu, e ca iti cam distruge parul, iar ea stii, ca se duce, insa ramane pe perna, si daca te ploua ai incurcat-o.
Insa sunt mici sanse daca ai parul inchis la culoare sa ti se vada, de obicei trebuie sa te decolorezi si dupa te dai. Si daca nu vrei iti vor aparea niste reflexii sau chiar deloc.

Succes!