| andreea_4538 a întrebat:

Shimbare de look. Sunt satena, ochi verzi, fata ovala, parul mediu spre lung, piele deschisa la culoare. Ce vopsea de par sa aleg:
- blond;
- brunet;
- roscat?
Multumesc!

12 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Brunetul ti-ar da o aura misterioasa desi nu foarte interesanta parerea mea.Roscatul,daca ai ochi verzi, ti-ar sta foarte bine si aici ma refer la roscat spre saten, ceva de genul pamantiu thinking si nu genul de rosu ca focul cum il are Dulce Maria.Cu siguranta,nustraight face.
Daca nu ai sprancene inchise la culoare(sau daca alegi sa le vopsesti)si ai trasaturi mici, delicate, frumoase si nu trasaturi masive atunci poti opta pentru blond :X.

| Andreea14Bianca a răspuns:

Pai eu zic ca blon pentru ca roscatul e asemanator satenului si brunetul te-ar prinde bine. Opteaza pentru una din cele doua

| danielcretu1980 a răspuns:

Roscata cu ochii verzi arata bine.
nu exagera insa. un roscat potolit, nu morcoviu.
oricum, de la saten nu prea poate sa ajunga foarte deschis pentru ca oxidantul deschide 2-4 tonuri si substratul ajunge undeva spre blond mediu. Peste blond mediu, roscatul va arata bine.
succes.

| Girldxx a răspuns:

Daca esti satena ar merge roscat dar mai bine incearca suvite blonde smug

| VladimirPutin a răspuns:

Brunet

| Christina a răspuns:

Opteaza pentru blond deoarece ai ochi verzi

| afurisita a răspuns:

Roscathappy eventual blond, dar nu foarte deschis...in nici un caz brunet.

| adina20042007 a răspuns:

Blond aramiu e culoarea ideala pentru caracteristicile tale.bafta

| JK_4579 a răspuns:

Blonda clar! Daca ai tenul deschis nu ti se potriveste brunetul ir roscatul nu da bine cu ochii verzihappy

| lolytagirl a răspuns:

Pai eu am ochii verzi si sunt blonda dar nu blonda-pui ci blond-caramel :X:Xlove struckcred ca ti ar sta super bine

| savancea a răspuns:

Banuiesc ca sti... dupa a 3 a 4a vopsire incepe sa.ti albeasca parul si nu o sa mai poti niciodata sa ai parul tau natural din cauza firelor albe din abundenta

| Taylor4Cullen a răspuns:

Cred ca blonda ti-ar sta bine mai ales daca ai ochii verzi