| mariuseu12 a întrebat:

Simplu,baiat,1.67 imi trebuie idei pentru tinuta de banchet.(a 12-a)
Eu m-am gandit la blugi bleu inchis spre negru,camasa neagra sau inchisa la culoare, papion alb si sacou deschis la culoare. Ar merge combinatia asta? Si pantofii cum ar trebui sa fie? Multumesc!

5 răspunsuri:
| Thisisnotme a răspuns:

Buna fiind fata cred ca te pot ajuta!
1.cu pantaloni sunt de acord
2.o camasa in carouri in in afara panatlonilor alabstra normal ca sa se asorteze cu pantalonii
3.scoate papionul
4.un sacou bleu-marin sau negru din catifea ar fi bine daca nu nu
5.pantofii sa fie ciocati din piele ar fi frumos

| Meandyou99 a răspuns:

Nu...in nici un caz...ar fi mai bine niste blugi negrii, camasa neagra si papion alb din saten...si pantofii... daca esti in mare parte negru, ar fi bine sa-ti gasesti pantofi albi. Si, iti dau un sfat...nu-ti mai lua sacou! happy sper ca te-am ajutat! :*

| dragongabriel3 a răspuns:

1. Cel mai important e treaba cu pantalonii : ca is de stofa/ blugi sa fie slim. Aia largi nu mai sunt deloc la moda. Ce.i mai stramti arata super bine, si sunt cei mai purtati.
Daca vrei sa iti iei blugi la banchetsi nu ai slim poti sa ii duci pe ai tai la croitor si ii spui sa ii faca slim/pana, costa 5 lei.
La blugi merge orice sacou, ddar papionul sa fie de aceeasi culoarecu sacoul.
Camasa sa fie alba sau neagra, simpla.
La pantofi poti sa iti iei din piele intoarsa, sau chiar mocasini sau pantofi din piele dar nu de aia care straluceste sau de vezi ca in oglinda in ea. Piele normala. Dacaiti iei de piele intoarsa iti iei neaparat de culosre cu sacoul si daca is de piele neaparat negri.
Sper ca te.am ajutat. Asta se poarta acum.

| mariuseu12 explică (pentru dragongabriel3):

Blugii sunt slim. Am trecut de stadiul acela din viata cand purtam haine largi. Multumesc de ajutor. O sa-ti iau sfaturile in considerare.

| Bbbbbbbiiiiiibbbbbiiiiiiiii a răspuns:

Părerea mea e sa fii în stilul tău! Se poarta foarte mult pantaloni bleu precum ai precizat și tu, dar cu cămașă alba și papion la fel ca și pantalonii. Și dacă vrei și sacou poți sa îl iei culoarea la fel ca și pantalonii (mă refer la culoare) iar pantofii sa fie negri. dar părerea mea e sa mergi în mall și ia-ti mocasini negri. se poarta foarte mult!