| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti ce exercitii pentru tonificarea sanilor si a feselor cunoasteti.

5 răspunsuri:
| Mina a răspuns:

Pentru tonificarea sanilor sunt foarte bune flotarile.Pentru fese ar fi:
-aruncatura magarului(suna aiurea, dar asa se numestehee hee :in "4 labe", se aduce un genunchi in fata, apoi se arunca in spate, intins; se schimba piciorul;
-mersul piticului;
-sari coarda. e distractiv si e bun pentru fese, pentru picioare si brate;
-stai intinsa orizontal, cu mainile pe langa corp si ridica ambele picioare la 90 de grade; tine-le asa cat rezisti, ia o pauza si repeta;
-stai intinsa orizontal, si ridica bazinul, la fel, cat rezisti, apoi repeti. Sper ca am fost de folos.

| JackieSue a răspuns:

Inot, voley, baschet sau orice sport...

| verona333 a răspuns:

Pentru sini flotari, iar pu fese un exercitiu f eficient, l-am incercat si a mers dar sa-l faci regulat:culcate pe o suprafata tare cu fata in jos, iar picioarele sa le plasezi sub un suport astfel incit sa se formeze ca o pirghie, te indoi cit poti tu de tare, e ca si cum ai face abdomene procedura e la fel numai ca e cu spatele in sus, e f greu deodata, dar pe urma te obisnuiesti. O sa te odara muschii de la picioare de sus la coapse si fesele. Bafta.

| just4fun_8801 a răspuns:

Sexul whistling

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru sini:flotarile, sau te asezi cu fata la perete la jumate de metru distanta cit sa ai miinile intinse bine, si fara sa misti picioarele apleacate catre perete si ridicate la loc doar cu ajutorul miinilor.Ptr fese:urcatul scarilor(clasicul), asezata in 4 "labe" pui o greutate(o sticla plina cu apa)si ridici piciorul in sus incit sa fie paralel cu solul-bineinteles ca piciorul il tii indoit de la genunchi ca altfel nu sta greutatea.mult succes