| Jenniffer a întrebat:

Spuneti-mi, va rog, niste tratamente naturale pentru unghii care se rup usor si se exfoliaza foarte repede. Dau funda happy

13 răspunsuri:
| Farmec a răspuns:

Iti recomandam sa folosesti Lotiunea pentru tratarea unghiilor din gama Farmec (http://farmec.ro/......r-192.html UTILIZARE
Aplică pe suprafaţa unghiei, având grijă să protejezi cuticulele cu ulei.
În prima săptămână se folosește zilnic, după care se aplică de 2-3 ori pe săptămână

| Jenniffer explică (pentru Farmec):

Si unde il gasesc? In farmacii se gaseste?

| Farmec a răspuns:

Recomandam sa incerci lotiunea pentru tratarea unghiilor din gama Farmec- http://www.farmec.ro/......ml-Aplică pe suprafaţa unghiei, având grijă să protejezi cuticulele cu ulei.
În prima săptămână se folosește zilnic, după care se aplică de 2-3 ori pe săptămână.
Se poate aplica peste loțiune și un lac colorat.

| MariaOfficial a răspuns:

Freaca cu o jumatate de lamaie unghiile si isi vor reveni, dar fa asta o singura data, nu mereu!

| Jenniffer explică (pentru MariaOfficial):

Pe alte site-uri am vazut ca ar trebui cu zeama de lamaie sa iti dai unghiile de vreo 2-3 ori pe zi timp de o saptamana.

| babyalexa a răspuns (pentru Jenniffer):

Ia de la farmacie lichid de tratare cu vitamina b, de la farmec(costa aproximativ 7 ron)si da-te 2 saptamani cu el seara de seara.se vad rezultatele dupa 2-3 zile.

| MariaOfficial a răspuns:

Daca ai unghiile ca in descrierea ta, eu nu recomand ceea ce ai spus tu, deoarece zeama de lamaie este prea tare pentru unghiile care se "rup usor".

| Jenniffer explică (pentru MariaOfficial):

Ok. Mersi happy

| MariaOfficial a răspuns (pentru Jenniffer):

Nu ai pentru ce! O seara frumoasa!

| Jenniffer explică (pentru MariaOfficial):

La fel!

| alealia a răspuns:

Buna, incearca uleiul de ricin, e foarte bun si pentru par de asemenea

| Jenniffer explică (pentru alealia):

Si cum se foloseste acest ulei? Trebuie aplicat pe unghii iar apoi trebuie sau nu curatat?

| alealia a răspuns (pentru Jenniffer):

Il aplici pe unghii si masezi usor, lasi un pic sa actioneze, apoi te speliwinking