| Deea_Andreea_1999_KwP5 a întrebat:

Sunt insarcinata si as vrea sa ma vopsesc oare se poate sau ii dauneaza bebelusului?

Răspuns Câştigător
| EduNet a răspuns:

Deea, vopselele contin ingredienti care pot ajunge la bebe prin diverse forme si chair sistemul limfatic. Recomandarea este sa nu te vopsesti sau sa aplici creme cu retinol sau alti ingredienti sau conservanti ce pot influenta dezvoltarea copilului.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite cateva explicatii aici: http://www.perfecte.ro/......au-nu.html
Stiu ca sunt vopsele ecologice.

| Eastwood a răspuns:

Mai asteapta pana nasti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde? pe obraz? ca indienii in vestu salbatic? de ce? daca nu ai parul alb, ce are culoarea lui naturala? de ce il chinui?

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde știi că nu îl vopsește alb?

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

Alb? nu e nevoie. daca e sanatate se vopseste singur numai rabdare sa aiba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, il afecteaza. Din cate am auzit ii poate afecta vederea.

| kiri11 a răspuns:

De ce soarta bebe-ului tau este pusa pe seama raspunsurilor de pe forum? laughing saracu copil