| aduu a întrebat:

Sunt satena si vreau sa ma vopsesc un roscat-aramiu dar cu nuantator si as vrea ca aceasta nuanta sa tina doar 3 luni.Stie cineva cum sa fac? Sfaturi.:*

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Nuante de roscat-aramiu nu am gasit pe nicaieri, decat negru, negru albastrui, roscat-mov si blond, insa ai putea sa te vopsesti permanent cu L'Oreal Excellence Crème - 6, 54; Garnier Color Sensation - 6, 46; aramiu deschis de la Advance Tehniques - nr 7, 4; insa ti-as recomanda mai bine pe satenul tau (daca esti nevopsita) un ciocolatiu de la L'Oreal Casting Creme Gloss 535 sau 323, eu asa am facut si a iesit chiar bine (mai ales 535). Pa pa!

| aduu explică (pentru znstr):

Multumesc pentru ajutor

2 răspunsuri:
| cflori a răspuns:

In primul rand nuantatorul nu o sa te tina niciodata trei luni! Rezista la cateva spalari, daca esti norocoasa in functie de parul tau si de nuanta/firma produsului tine pana la o luna, daca nu te speli chiar zilnic pe cap.
Gama nuantelor nu sunt prea variante daca nu e vopsea permanenta...majoritatea nuantatoarelor sunt roscate-roscate, dar daca ai un saten inchis si deshis iti va iesi un roscat inchis mai mult ca sigur.