| HypnoticPoison a întrebat:

Tot caut o coafura pe net si nu reusesc sa o gasesc. Este vorba de o coafura ce am vazut-o la tv, parul intins iar varfurile erau usor ridicate (intoarse), mentionez faptul ca era vorba de o fata tunsa in scari. Ma puteti ajuta cu un link sau cu imagini va rog :*

Răspuns Câştigător
| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik a răspuns:

Nu te pot ajuta cu dinasea deoarece coafura am vazut-o intr-o revista, dar iti pentru zice cum se face:
Spala parul si aplica balsa. Apoi usuca-ti parul cu prosopul si piaptana-l cu un pieptan cu dinti mari. Ai grija sa nu tragi de par.
Apoi pulverizeaza la radacini cu spray de protejare a parului impotriva aciuii uscaorului de par. Piaptana-ti parul, apoi apoi folosese un uscator de par.
Prinde parul de deasupra si incepe sa il usuci dedesubt folosind o perie cilindrica. Intoarce varfurile parului in sus.
Continua, la fel, lucrand e portiuni mici de par, apoi despride parul de deasupra. Usuca varfurile cu atentie in aceeasi directie, intorcandu-le in sus.
Atunci cand parul este complet uscat, da-i forma pe care o doresti cu degetele. Apoi, aplica putina ceara de par pentru ca acesta sa fie mai stralucitor.
Termina aranjarea parului prin pulverizarea de fixativ. Astfel, buclele intoarse sunt mai rezistente si pot fi admirate de toti prietenii tai.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Caută aici, http://www.lyla.ro/tunsori/index.php
Pa, pa.

| RosalinaB a răspuns:

Eu am inteles de care ai invedere, e cool nici eu nu pot gasi fix, http://www.google.md/......tp?/imgres dar cam asa ceva, doar ca si in partea cealalta si nu chiar asa voluminat