| Rawr22 a întrebat:

Tratamente pentru cresterea parului imediata?

Răspuns Câştigător
| ceaiuldetei a răspuns:

Bun, să trecem la ce te doare... Da. Tunde-l zero. : )

Glumesc.

Întreabă pe bunici sau pe părinți, dacă au mâna bună - contează foarte tare.

Întreabă pe prietene sau pe frați, dau au mâna bună.

Mergi la saloane de încredere și întreabă același lucru.

A avea mâna ușoară și bună, e foarte important. Gândește-te la spital.

Când vine grasa aia de 90 de kile cu acul și trage o palmă peste cur de te întoarce cu fața la perete, ca să îți facă o injecție... cum crezi că are mâna?

Te și doare cumplit și prinzi și ură pe ea și îi faci și surprize ori de câte ori prinzi ocazia.

Dacă ai mâna bună, crește foarte rapid. Eu, personal, m-am lăsat tunsă de o vacă proastă (nu știu dacă îi merge bine acum...) și mi-a oprit creșterea părului. A fost cumplit. Doi ani de zile am înnebunit. Nu mai creștea deloc. Îmi venea să îl tund eu, de ciudă și altele.

După ăia doi ani, m-am enervat și am găsit vreo câteva persoane ca lumea la care să mă tund. Abia anul trecut și-a dat drumul cum trebuie și crește cum ar trebui să crească un păr cum trebuie. Deci, caută pe cineva, cu mâna ușoară. Întreabă și părinții și ai să constați că nu mănânc rahat.

Bun. Apoi, sunt bune și tratamentele astea pe care dai un rinichi să ți le cumperi, sunt bune și tratamentele tradiționale și băbești și cum le mai zice la astea.

Folosește cu încredere uleiul de măsline - s-a zis bine. Poți să mai folosești uleiul de migdale (ăsta la mine a mers, de fapt, au mers ambele, dar eu îl prefer pe ăsta de migdale). Poți să mai folosești ouăle bătute (faci spumă, ca pentru omletă și speli părul cu toată compoziția aia, oricât de grețos pare, e sănătos și te ajută cu ce te doare), poți să mai folosești oțetul (la țară se poartă pentru mai multe chestii, inclusiv pentru păduchi - și în spitale la fel, deci nu te uita câș, că n-ai de ce, oțetul se folosește la o grămadă de chestii), șamponul pentru urzică. Încearcă ce te atrage de aici, ce nu, înlătură.

La transpirație abudentă, părul crește mai repede. La căldură, părul crește mai repede. La oboseală, părul crește mai repede. Acum că mai e și vară, va crește iarăși mai repede. Astea sunt cele naturale, de care poți să "suferi" fără să te obosești pe alte căi.

Alege de aici ce te face să te simți bine. Succes.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa mearga, crede-ma. Cel mai bine ti-l tii strans gen ponytail sau un simplu coc. Asa o sa creasca fara sa iti dai seama. Nu exista trucuri pentru chestia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti sugerez sa folosesti ulei de ricin.
Stimuleaza cresterea parului.
Te pup!

| georgeta27 a răspuns:

Eu folosec ulei de masline si ulei de ricin.pui o jumatate de pahar de ulei de masline si 4 picaturi de ulei de ricin.il aplici pe par si stai o ora, dupa care te speli.

| FațăZâmbitoare a răspuns:

Bună draga mea happy majoritatea spun ca uleiul de ricin face minuni, si asa si este, daca stii sa il folosesti. Incearca următoarea masca: 2 linguri de ulei de ricin, 1 lingura de ulei de masline si o capsula de vitamina E [din-aceea cu conținut uleios]. Te dai cu ea la rădăcină pe parul ud si stai cu ea 2 ore. Crede-ma, prietenei mele i-a crescut foarte repede parul cu aceasta masca si are si un aspect foarte sănătos. Si încă un sfat : incearca sa nu mai folosesti aparate ce necesita utilizarea căldurii asupra parului pentru o vreme si vei vedea rezultatele. Sper ca te-am ajutat.Te pup :* ai grija de tine happy