| madutapapusa a întrebat:

Un secret pentru unghii mari? am observat cvea! de fiecare data cand imi fac unghiile cu oja ele cresc...eu de cand eram mica aveam un tic cand eram suparata imi rodeam unghiile acum am renuntat la ele..acum a aparut altceva acum de fiecare data cand sunt suparata imi curat unghiile dau oja la o partelaughing))))))

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| badasssead a răspuns:

Cresc mai repede fiindca tu crezi cu putere asta:d ...calciu ar putea fi un ajutor, uleiul de masline putin caldut. eu le-am incercat pe toate insa nu a mers fiindca muncea si mainile nu imi erau foarte ingrijitesad si daca le ai micute, le poti da o forma, si ai avantaj fiindca unghiile lungi sunt sunt surse de microbi:d

| Necun2 a răspuns:

Si eu la fel faceam, exact ca tine, ca-sa iti creasca unghiile mari, trebuie sa te dai cu oja ca-sa se intareasca si si ai mai multa ambitie sa nu le rozi sau sa le bagi in gura. Daca le bagi in gura ele cand vor creste vor fi moi si se vor rupe repede. Incearca sa faci altceva cand esti nervoasa sau suparata. Un puphappy:*

| madutapapusa explică (pentru Necun2):

Multumesc de sfat.pup:*