| octaviatatar a întrebat:

Va rog sa imi spuneti daca site-ul ebay e ok. Daca pot avea incredere sa imi pun codul la card. Vreau cat mai multe raspunsuri va rog frumos. Vreau sa imi cumpar cate ceva si chiar nu stiu daca sa am incredere ca nu o sa imi fure bani. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti fura nimeni banii de pe card!
Ebay-ul este o companie foarte serioasa, care faciliteaza tranzactii de miliarde de dolari! Eu vand si cumpar de pe ebay de cel putin 10 ni si nu mi s-a intamplat niciodata nimic rau.
Totusi, nu Ebay-ul iti ia banii, ci Paypalul, astia sunt cei care fac tranzactiile bancare, dar si aceia sunt foarte seriosi.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intr-adevar contul de Paypal este unul foarte bun, iti pui acolo datele persoanle, contul bancar si tot ce au nevoie, ei iti verifica datele si identitatea, apoi iti retrag din contul bancar $2 pe care ti-i vor inapoia in maxim 48 de ore, dupa ce tu pui un cod la ei in ssitem, cod care il gasesti in statementul bancar cand ti se retrag cei $2. In felul asta, ei se asigura ca tu esti posesorul cardului si tu faci opeartiunile bancare.
Abia dupa aceste verificari, ei iti dau unda verede sa folosesti contul de paypal.
Paypal nu-ti ia bani la cumparare, dar iti ia comision la vanzare, la fel ca si eBayul.
Contul de Paypal este legat de adres ata de email. Partea faina este ca poti primi bani in contul tau de paypal, doar folosindu-ti adresa de email, sau numele de user in Ebay.
Bani pe care tu-i transferi din Paypal in contul tau bancar si il retragi dupa aceea de la banca sau automat.

| octaviatatar explică (pentru Violleta2022):

Multumesc foarte mult

| Zaygon a răspuns:

Mai bine iti faci cont de paypal si faci platile via paypal. Eu asa fac siteurile din China si se livreaza mai repede banii prin paypal.

| octaviatatar explică (pentru Zaygon):

Multumesc dar eu sunt cam noua in tehnologie. Imi poti spune te rog ce inseamna PayPal si cum il pot folosi? Multumesc foarte mult.

| Zaygon a răspuns (pentru octaviatatar):

Paypal e un fel de portofel virtual. Iti poti atasa la el mai multe carduri si poti primi si trimite bani din contul de paypal. Scrie-mi pe privat si iti spun cum sa iti faci cont si cum sa adaugi cardul. Apropo, ai internet banking? Ce card ai?