| DAAAAAAAAAA a întrebat:

Vreau sa fiu mai mica de inaltime.ce sa fac? ma intreb daca m-as ingrasa as parea mai mica de inaltime(nu sa ma ingras tare tare si fiindca sunt slaba ma ingras greu dar cred ca cu vointa as reusii) nu sunt ff inalta dar nici mica cat as putea sa mai cresc am doar 14 ani? fratele meu e inalt ...si ma gandesc ca eu nu as vrea sa fiu asa inalta...si sper asta..sora mea nu e inalta si as vrea sa nu ma mai inalt de acum sa raman asa.e posibil? si credeti ca vitaminele m-au inaltat?

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Doamneeeeeeeee, care e mic de statura, vrea sa fie mai inalt, dar sa ramai mai mic decat esti nu am auzit...crezi ca poti schimba cursul genetic?

| DAAAAAAAAAA explică (pentru caramela):

Ma refer ca as vrea sa nu ma mai inalt...

| caramela a răspuns (pentru DAAAAAAAAAA):

Draga mea..nu ai ce sa faci..ptr a creste in inaltime sunt mici trucuri si sporturi, dar ceva sa stopezi... fereasca Dumnezeu de vre=o boala, ceia ce cred ca nu iti doresti, multumeste-i bunului Dumnezeu ca esti sanatoasa, si cineva te va iubi indiferent de statura tahappy

| DAAAAAAAAAA explică (pentru caramela):

happy...

| caramela a răspuns (pentru DAAAAAAAAAA):

happy sper ca ti-a trecut supararea, daca crezi ca am fost un picut acida:d

| DAAAAAAAAAA explică (pentru caramela):

Mi-a trecut...happy

| DAAAAAAAAAA explică:

Ma ajutati?

| Pisica_Iulya_1990 a răspuns:

DA poti ramane la inaltimea la care esti. Pai aam au zit ca daca sari foarte mult din copaci sau daca te atarni de ceva si te lasi sa cazi in picioare de multe ori ramai scundasi nu mai cresti. Sau daca faci gimnastica ramai scunda daca ai vazut gimnastele de 12-13 ani au in jur de 1, 40 m. Si eu am aceeasi problema. Si nu manca foarte multe fructe si vitaminele te ppot inalta sau te poti inalta daca faci baschet sau volei sau sporturi din astea la care sari in sus. succes!