| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc blonda inchis caramel, dar nu stiu daca nu o sa-mi distrug parul :-s.Am 15 ani si am mai incercat de doua ori sa ma vopsesc blonda, dar niciodata nu s-a prins de parul meu nu stiu de ce.Nu mi s-a ars deloc parul, iar dupa vreo luna au inceput sa se vada usoare reflexii de blond, mentionez ca eu sunt satena deschis. Ce spuneti e cam repede sa ma vopsesc? Chiar imi doresc culoarea asta mi-ar scoate ochii caprui in evidenta zic eu.
Cam asa ceva as vrea :
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:4, s:0

3 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Eu in clasa a8a m-am vopsit asa:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Si sincer nu mi-am stricat parul,pentru ca m-am vopsit la salon,si bineinteles, nu a fost folosita vopsea de proasta calitate,si in plus, nu am avut nevoie de decolorant:P
Pentru ca eu mi-am deschis doar culoarea naturala putin, deoarece am parul natural un saten deschis.
Acum de revelion m-am vopsit negru albastrui si cu niste suvite de albastru electric.
Poti sa te vopsesti:)
Si eu m-am vopsit, chiar daca toata lumea imi spunea ca o sa imi ard parul. Aveam 14 ani:))
Acum am 16 si de la culoarea aia am avut saten mai spre rosu,apoi un violet inchis,apoi iarasi culoarea naturala cu suvite roz si mov,acum negru albastrui, si nu am patit nimic la par:))
In plus ca utilizez placa si ondulatorul,mai mult ca oricine altcineva:))
Poti sa utilizezi toate astea,daca stii sa ai grija de parul tau.
E la fel ca machiajul,daca nu iti hidratezi tenul corect,nu te demachiezi corect,ti se strica tenul de la atatea perle si etc.:))
Eu intotdeauna folosesc un sampon pe care mi-l cumpara mama de la salon,pe care il recomanda coafeza aia :)) Ba pentru regenerare,pentru despicare etc.:))
Si masca de par. Apoi, cand imi fac parul cu placa ma dau cu un spray de protectie.
In fine,eu zic sa te vopsesti :*
Daca parintii tai nu zic nimic, vopseste-te, dar cel mai bine ar fi sa strangi ceva bani si sa mergi la salon.
Succes.

| pinguin_2568 a răspuns:

Nu face aceasta greseala sa te vopsesti pe parcursul vietii o sa iti lipseasca culoarea pierduta care e chiar frumoasa! E putin repede sa te vopsesti cu vopsea permanenta incearca ceva temporal! Nu iti sacrifica culoare parului!

| MostWanted24 a răspuns:

Nu te vopsi permanent de la varsta asta, pentru ca ai parul si radacinile destul de sensibile si e posibil ca pe la 30-40 de ani sa nu mai ai ce vopsi.big grin. mai bine te vopsesti cu sampon, nuantator. orice care nu e permanent si care nu dauneaza atat de mult parului.