| Georrge a întrebat:

Vroiam sa stiu, daca gelul contra acneei IZOTREXIN poate fi combinat cu o crema hidratanta?
Adica sa aplic gelul pe fata apoi dupa 10-20 min sa folosesc o crema hidratanta (fara alcool) pe aceeasi zona.

Multumesc

1 răspuns:
| DDi a răspuns:

Nu mi se pare necesara o crema hidratanta dupa 15-20 min de la aplicarea gelului, decat daca crezi ca ai neaparat nevoie(poti sa folosesti alternativ de exemplu seara izotrexin, dimineata crema hidratanta), eu am folosit deja 3 tuburi de izotrexin(mi-a recomandat dermatologul). Mie mi se pare cam ineficient pentru cosuri...