| Aries90 a întrebat:

Am intrat la liceu la filologie si as vrea sa intreb cam ce materii fac? Adica stiu de romana, limbi straine, dar cam cate ore pe saptamana? Si materiile din categoria reala? Si la ce materii dau teza? Multsumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| ViVi a răspuns:

Si eu vreau sa ma dau acolo
happy daca poti dupa ce intri sami spui cum ii plizz
happy

| Andraa a răspuns:

Cu placere>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filologie simplu:
trunchi comun:
4 ore romana, teza
3 ore limba 1, teza
2 ore limba 2
1/2 ore latina, teza
2 ore istorie, teza la alegere cu
1/2 ore geografia teza

se pot alege aprofundari. eu am o clasa de-a 11a cu 2 aprofundari la engleza si am iesit cu 5 ore la o clasa, ca la intensiv si e f ok

intensiv prima limba: 4 ore
bilingv: 5 ore, si 2 optionale obligatorii

| Aries90 explică:

Ok. La profilul sta am si o specializare " jurnalism - relatsii publice " deci probabil vor fi si alte materii in afara de cele frecvente. Multsumesc Alexiss :*

| AdelinaL a răspuns:

Si eu am profil filologic si e ff fain.si ff simplu :X:X
Si dau teza la rom, latina, limba 1, si geogra sau isto la alegere.Si ce e cel mai fain ca de anul acesta adica din cls a-11-a nuh mai faq mate... iuuuupi happy