| anonim_4396 a întrebat:

Am invatat aproape 2 ani pentru admitere la medicina dentara, am terminat liceul la un profil de mate-info, dar nu am luat bacul la matematica.Pentru medicina sunt pregatita dar am lucrat superficial la mate.Acum lucrez la matematica... dar e foarte tarziu pentru medicina... Poate cineva sa-mi spuna ce pot sa fac? daca sunt locuri admitere sesiunea din toamna? multumesc!

Răspuns Câştigător
| inginer a răspuns:

Poti incerca la anul. E pacat sa iti abandonezi visul, mai ales ca ai invatat doi ani. Tatal meu a picat la admiterea la facultate, a stat un an acasa si a invatat, iar pe urma a intrat cu nota 10 si a treminat facultatea sef de promotie. Deci a meritat. Doar sa nu te lasi pe tanjeala anul asta. Daca stai acasa, stai si invata, ca altfel uiti. Un an nu e chiar asa de mult pe cat pare.

4 răspunsuri:
| deeeeeebora a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu: habar n-am matematica si sunt la mate-info si vreau la medicina, dar intru acum in a11a.Si imi este frica de BAC-u' la mate.Nu renun ta la visul tau, ci asteapta un an.Succes!

| mihaibrasov a răspuns:

Locuri, probabil la cu taxa. Pacat...

| cretzufinish a răspuns:

Mai sunt locuri, dar cel mai probabil la taxa. Depinde si de unde esti si in cadrul carei universitati. Daca nu iei bacul la mate poti da admitere la o postliceala, care nu cer bac.

| Marry:X a răspuns:

Buna. Dai bacul la matematica si la anul, in vara dai la facultatea de medicina.Pentru ca anul acesta nu mai poti sa dai, deoarece dupa cum bine cred ca stii, admiterea s-a sustinut in data de 21 iulie.Succes pentru la anul.Pa,pa.