| stefstefansteff123 a întrebat:

As dori sa imi deschid o firma, insa fondurile sunt restranse. Exista la activ ceva fond european unde as putea aplica pentru un ajutor? Sau macar daca imi deschid eu firma si pe viitor cer ajutorul lor.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din cate stiu, pentru obtinerea unor fonduri europene nerambursabile sunt cateva conditii:
- firma sa existe de minim 3 ani si sa nu fie in piedere
- firma trebuie sa suporte o parte din costul investitiei
- firma trebuie sa realizeze investitia, dupa care se vor deconta costurile contractate
- firma va trebui sa functioneze inca cel putin 3 ani, dupa terminarea investitiei

| Xena20 a răspuns:

Mai concret ce afacere vrei sa faci? Nu deschiderea firmei e pb, aia se face in doua zile! Ce afacere vrei sa faci?

| stefstefansteff123 explică (pentru Xena20):

Reparatii service gsm, calculatoare si telefoane, vanzare de accesorii si servicii de curatare, inlocuire componente defecte