| Prezidentul a întrebat:

Ati prefera sa plecati in strainatate la munca necalificata sau sa ramaneti in Romania pentru o facultate si un job?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am ales de mult deja si am facut o facultate in tara.

Acum ce sa zic, pe mine nu ma tenteaza sa parasesc tara oricare ar fi motivul decat in vacante sau perioade scurte de timp, insa facultate nu e pentru oricine. Faci o facultate in momentul in care vrei mai departe sa faci ceva in domeniu ala nu doar pentru diploma.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine zice ca in Romania trebuie neaparat sa ai un job la stat?

| Prezidentul explică (pentru suntserios):

Am dat edit la intrebare. Tu ce ai alege intre munca in strainatate sau facultatea in tara + job part-time?

| Prezidentul explică (pentru suntserios):

Ok... Ce domenii crezi ca sunt de viitor?

| suntserios a răspuns (pentru Prezidentul):

IT si economia in mod sigur vor fi de viitor

| suntserios a răspuns (pentru Prezidentul):

Am ales de mult deja si am facut o facultate in tara.

Acum ce sa zic, pe mine nu ma tenteaza sa parasesc tara oricare ar fi motivul decat in vacante sau perioade scurte de timp, insa facultate nu e pentru oricine. Faci o facultate in momentul in care vrei mai departe sa faci ceva in domeniu ala nu doar pentru diploma.