| anonim_4396 a întrebat:

Buna all
Am o problema, am 14 ani in iulie fac 15 si am ramas repetenta, trebuia sa fiu in clasa. a 8-a acum dar sunt tot pe a 7-a.Mama mea nu ma dat la alta scoala unde as putea face fata mai usor si sunt pe situatia de a ramane din nou.La corigenta de vara 3 prieteni i-au dat bani si ia trecut. Mi-a spus ea si diriginta ca daca nu trec anul asta o comisie va veni si ma vor lua de la mama sau vor face ceva. Ce se intampla daca vine comisia?sad
Va rog raspundeti fara mistouri.Multumesc,dau fundita.

4 răspunsuri:
| Ionela256 a răspuns:

Invata,incearca sa nu chiulesti daca chiulesti,fi buna,nu mai vorbi in ore,iesi la tabla,chiar daca nu sti,iesi sa vada profesorii ca tu vrei sa inveti,comporta-te frumos,si da buna-ziua tuturor profesorilor cu zambetul pe buze pentru ca sa ii atragi. daca nu merge,incearca sa strangi bani, imprumuti nu stiu, si ii dai si tu bani.sau fa pregatire.winkingmama ta cred ca este foarte suparata

| bogdan0302 a răspuns:

Punete pe invatat si fi foarte activa la ore

| Heartless a răspuns:

Sunt cuminte, si nu chiulesc.Ce se intampla daca vine comisia?

| KullBoy a răspuns:

Daca vine comisia ar fi foarte rau pentru ca mama ta va trebui sa plateasca o suma cam pana in 1mie de lei sa garanteze ca vei trece clasa, daca nu vei fi luata de la maicata si te va duce la internat unde vei primi pregatire, imi pare foarte rau.