| Delia65delia a întrebat:

Bună!
Am depus anul acesta un dosar la facultatea de Litere Iași în luna iulie, însă mi-am retras dosarul pe 1 septembrie.Acolo am intrat pe un loc cu taxă și am platit taxa de școlarizare 1000 de lei.Mentionez că acesta ar fi primul meu an de facultate la licență și că nu am beneficiat niciodată de cursuri în cadrul facultății. Acum,când vreau să restitui taxa, cei de acolo îmi spun:
"s-a retinut un procent de 20% din taxa de scolarizare pe semestrul I, care este de 2.000 lei.
Suma retinuta: 20% * 2000 = 400 lei.
Restituire: 1000 – 400 = 600 lei."

Eu nu am platit taxa de 2000 de lei pentru primul semestru, am platit doar prima tranșă de 1000 de lei.Nu înteleg de ce să mi se rețină 20 la sută din 2000 de lei. Ar trebui 20 la sută din cât am plătit(1000 de lei). Dacă mi-am retras dosarul de ce taxa de școlarizare pe semestrul întâi?
OPINII de la cine cunoaște! vă rog!

4 răspunsuri:
| Gabrielll3 a răspuns:

Exista secretara, stiai?

| Delia65delia explică (pentru Gabrielll3):

Ai citit ce am scris macar?

| Gabrielll3 a răspuns (pentru Delia65delia):

Desigur ca am scris ce ai citit.

| Delia65delia explică (pentru Gabrielll3):

Autism mult?