Întrebare recomandată | BBEgirl a întrebat:

Am primit un telefon de la Zepter pentru un interviu. A lucrat sau lucreaza cineva acolo? Cum e?

13 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Mai mult ca sigur aplici pentru un post in vanzari( chiar daca postul este"botezat" cu numele de consultant). Sunt in masura sa-ti furnizez cateva informatii care te-ar putea ajuta in decizia de a accepta sau nu oferta de munca de la Zepter.

* firma practica sistemul de vanzari directe(MLM) a bunurilor de consum
* sistemul de vanzare+ pretul de vanzare a produselor sunt descurajante! ---pe piata exista produse similare, cu aceleasi performante dar la preturi mult mai mici. Ar trebui sa ai un noroc chior ca sa finalizezi o vanzare a unui produs Zepter. Nu am statistici, dar intr-un procent extrem de redus ajungi sa nimeresti pe careva care se lasa "vrajit" si, in plus, sa dispuna de bani.Si nu numai atat!--- sistemul de vanzare presupune alocarea unui timp prea mare dedicat muncii de convingere a potentialilor cumparatori si/sau colaboratori, timp care daca nu are un rezultat ( exprimabil in bani!) ramane timp pierdut.
* in Cluj, cel putin, timpul de glorie a Zepterului s-a stins!--- colaboratorii care, la inceputul anilor 2000, reuseau sa vanda si sa castige multumitor, au parasit compania.
Inchei cu un sfat: nu te lasa "vrajita"

| PinkPanther a răspuns:

Nu te sfatuesc, din cate am inteles in principiu vinsi oale din usa in usa, sau daca ai noroc stai la un stand intr-un hypermarket si cine stie. Produsele se vand greu, eu zic ca e timp pierdut, dar daca te pricepi sa vinzi chestii, s-ar putea sa te descurci

| unknownn a răspuns:

Specifica in *** ca ai primit un "apel" nu un telefon, eu ma gandeam ca ai primit un telefon in schimbul unui interviu daca nu citeam raspunsurile de mai sus.

| yonutz63991 a răspuns (pentru unknownn):

Asa ma gandeam si eu laughing

| s3v3n7 a răspuns (pentru unknownn):

Buna asta rolling on the floor
bine graita-i laughing

| aumih16 a răspuns:

Astia sunt precum amway sau herbalife!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E frumos. De Crăciun îţi dau oale gratis.

| MaTrIx8378 a răspuns:

Eu iti zic sa incerci in alta parte, te plateste pe ce ai vandut, daca ai avut multi clienti iti da o suma, daca ai avut doar cativa iti da doar pe cat ai vandut.

| FrumoasaTa a răspuns:

Eu zic sa incerci.Ce ai de pierdut?

| Alison95 a răspuns:

Sunt chestii de calitate de la zepter, problema e ca sunt scumpe si ca reprezentatii au o tactica de a frauda clientii.

un like te rog? nu vei regreta!
http://www.facebook.com/drag.your.curser.over.here?ref=hl

Răspuns utilizator avertizat
| aiCEVAcuMINE a răspuns:

Mai bine stai acasa

| NancySweetty99 a răspuns:

Da a lucrat o matusa de-a mea dar nu prea o platea pentru ca te plateste doar daca le vinzi produsele alea si nu prea se cumpara pentru ca sunt foarte scumpe in jur de 1500 de euro(bioptronul de ex) putini il cumpara. Sper ca te-am ajutat.
Decizia e ta daca vrei sau nu sa lucrezi pentru ei big grin