| Angelicas a întrebat:

am si eu o mica problema: sunt in clasa a XII-a la sibiu si nu stiu la ce facultate sa merg
am intrebat multa lume:parinti, colegi, profesori si sunt din ce in ce mai confuza. sunt pe profil mate-info si nu ma atrage ingineria...
imi place in schimb sa desenez, dar in sibiu nu sunt fac. de arhitectura, iar in cluj mi-ar fi cam greu
pe economie iar nu prea vreau sa merg si...nu mai stiu...sunt foarte nehotarata
voi ce parere aveti? va rog, fara misto, pareri sincere sau macar incurajatoare (dau funda, promit)

Răspuns Câştigător
| Lisa01 a răspuns:

Clujul e un oras incredibil. Iti spun din propria exp ca e o experienta senzationala si daca scoti un rezultat bun prinzi loc in camin si costurile nu sunt ridicate. Cat despre facultatea de arhitectura de la Cluj e foarte ok. Sibiul e aproape si ca experienta e foarte bine atat pentru formarea ta ca om dar si pentru formarea ta pe plan profesional.Bafta

2 răspunsuri:
| mariusice a răspuns:

Mergi pe mate info daca te pricepi

| aKadeL a răspuns:

E grav daca inca nu esti hotarata ce vrei sa faci. Daca spui ca iti place sa desenezi du-te la arhitectura. Din cate vad, nu prea ai vrea sa pleci din oras, dar parerea mea este aceea sa faci ceea ce iti place si sa mergi la Cluj. O sa te obisnuiesti si la Cluj. O zi buna.