| EllyElenna26 a întrebat:

As dori cateva site-uri unde pot sa gasesc locuri de munca disponibile.
Am incercat o multime de site-uri ca de exemplu: bestjobs,ejobs,wowjob, netjob, indeed. si cu nici un efect.Din sutele de CV-uri aplicate au fost citite 2. Ori in Ploiesti nu se fac prea multe angajari ori nu sunt destul de eficiente aceste aplicatii online.
O zi buna!

4 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Tind sa cred ca site-urile cu joburi nu au nicio vina! Dupa ce tu aplici la un job, angajatorul are niste filtre dupa care selecteaza CV-urile pe care le va citi in functie de cerintele lui. De exemplu, eu daca vreau sa angajez asistent medical cu 2 ani experienta pe ATI nu am sa imi pierd timpul citind CV-urile celor care nu are experienta ceruta sau ale unora care nici macar nu au studii in domeniul acesta!
Altfel, iti sugerez sa citesti anunturile din ziarele locale sau din varianta lor online. Mult succes!

| matrix100 a răspuns:

Intr-adevar robert ti-a raspuns bine: olx, tocmai si anuntul. aici ai cele mai mari sanse

| EllyElenna26 explică:

Am incercat si pe Olx si tocmai dar sunt foarte multe locuri de munca pentru barbati. gen constructii si din astea foarte putine joburi pentru femei si care nu necesita o experienta foarte mare. Oricum multumesc :*

| robertn23 a răspuns:

Olx.ro anuntul.ro tocmai.ro pe bestjob si alte site-uri dureaza mult pana iti vizualizeaza cv