| xBlueEyes a întrebat:

Buna!
As dori niste sfaturi. Nu stiu ce meserie sa aleg. Sunt doar cls 7 dar deja ma gandesc la asta. Vreau o meserie in care sa stau 8-10 ore la munca, iar cand sa ajung acasa sa nu am prea mult de lucru pentru munca. De asemenea vreau sa castig minim 500 de euro pe luna. M-am gandit la o cariera de medic de familie, dar inca nu m-am hotarat. Sugestii? REPET vreau si timp liber si vreau sa ma bucur de adolescenta de asemenea. Ce implica cariera de doctor? Banuiesc ca sunt ocupat 24/7. Chiar vreau ajutor.

Răspuns Câştigător
| Niiiicu a răspuns:

Medic de familie ai un program lejer, plus ca eu nu am vazut medic sa moara de foame, dar si ca psiholg este binewinkingsucces

| xBlueEyes explică (pentru Niiiicu):

Nu vreau psiholog dar vreau sa stiu, in medie cam cat lucreaza un medic de familie pe zi? 8 sau 10 h?

| Niiiicu a răspuns (pentru xBlueEyes):

Pai ca privat intre 5 si 10 ore...

7 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Ti-as fi sugerat sa te faci artist, dar apoi mi-am amintit ca "artistii" si "poetii" sunt muritori de foame excelenti.Manager ai putea fi,practic, le organizezi unor patetici vietile si programele, le faci ordine, metaforic, printre lucruri si agende si ai grija de niste nimeni sa-si faca treaba corespunzator.In mod normal, salariile se duc binisor si peste 500 de euro.

Răspuns utilizator avertizat
| timisoara a răspuns:

Poti sa te faci frezoz CNC cu prelucrari prin aschiere, si lucrii 8 ore pe zi de luni pana vineri.Salariul e bun, la inceput o sa il ai mai mic.Se cauta foarte multi, dar sa stii ca nu e usor, trebuie sa stii engleza si cunostinte de mecanica pentru freze si strunguri.

| 4U2 a răspuns:

Un cuvant:psiholog

| m3kata a răspuns:

Servici in RO si timp liber nu prea sunt compatibile pa la noi. de obicei se lucreaza peste program si suntem prost platiti. oricum, zic ca este prea devreme sa te gandesti la asta. bucurate inca de viata, cu timpul apar ele si greutatile