| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa a 8a si acum imi dau si eu seama ca trebuie sa aleg un liceu straight face nu stiu pe ce profil sa merg thinking m-am tot gandit si gandit si nu gasesc o meserie care sa ma atraga. Mama este medic de familie si daca ar fi sa devin medic asi avea indrumare. Asi face ceva de vitor si din care sa se castige cat mai multi bani laughing Astept sugestii ca eu habar n-am straight face Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| PatyKan a răspuns:

Daca te intereseaza medicina, ar trebui sa mergi la un profil real [stiinte ale naturii e cel mai indicat]. Daca mergi la un profil real, ai mai multe avantaje cand iti alegi facultatea fata de cei de la uman.
Daca vrei sa dai la litere, atunci umanul e perfect. Nu faci multa matematica, chimie, fizica.dar faci multa engleza si lb straine.
La mate-info intensiv e ceva mai greu... Acolo faci multa mate, dar mai ales info.
Nu trebuie sa te decizi acum la meseria pe care o vei alege, inca ai timp, dar e bine sa te orientezi cat de cat.
Important e sa faci ceea ce iti place! happy

2 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Economie,marketing,contabilitate.Domeniul de economie,matematica, informatica, profile tehnice.

| xXPsychO983 a răspuns:

Pai... la liceu baga-te la bio-chimie... e tare!