| theo2345 a întrebat:

Cam după cât timp pot bate in retragere la facultate? Adică o pot abandona? Și apoi să mă transfer la o alta facultate? Pretextele pentru care îmi doresc să procedez astfel, sunt multiple. Cine mă ajută cu un răspuns concret?

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

De abandonat poti sa o abandonezi in orice moment, doar nu te tine nimeni cu forta acolo.

Transferul este alta poveste, acolo trebuie sa indeplinesti niste conditii, sa dai niste echivalari, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti renunta oricand. Te duci la facultate si ceri sa te exmatriculeze la cerere (asta o sa scrie pe hartie, nu retragere/renuntare), iti primesti inapoi diploma de Bac, foaia matricola de la liceu si ce mai ai tu si gata. Dupa ce le primesti te poti duce sa te inscrii la alta facultate. Dar vezi ca trebuie s-o iei de la zero. Practic daca renunti la o facultate si incepi alta, nu se numeste transfer.