| AndreeaM163 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, sunt intr-o stare psihica aiurea, si liceul in care sunt nu ma ajuta deloc, dar deloc, profesorii au ciuda pe mine, colegii sunt niste badarani, nu mai pot, daca ma duc la psiholog si cer un aviz ceva pot sa ma mut la alt liceu, unde m-as simti mai in siguranta? Va rog sa imi spuneti si cum sa procedez, doresc un raspuns concret

Răspuns Apreciat de Editori
| ibaal a răspuns:

Daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva specializat,fara a te critica,obiectiv,da,mergi la psiholog.
Vorbeste si cu parintii tai,spune-le ce se intampla,si schimba liceul.
Dar, sa stii... uneori, chiar daca fugi de probleme, nu inseamna ca dispar.
Asa ca, fii tare!
Nimic nu este usor!

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ai putea să mergi la consiliere, la psihologul școlii. Nu pentru aviz, ci pentru a discuta. Ai putea să te muți din clasa, nu chiar din scoala.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Vorbește cu părinții tăi despre asta, sunt sigur că ei nu și-ar dori sa fi intr-unic unde nu ai prieteni și lumea te da la o parte unde ai profesori nebuni.