| diAAAa a întrebat:

Ce ati alege dintre facultatea de psihologie sau limbi moderne aplicate(sa studiati de exemplu limba rusa/turca.etc,si sa ajungeti translator, cercetator in lingvistica, jurnalist in presa scrisa si audiovizuala etc ) Argumente happy Multumesc

7 răspunsuri:
| SaraAldi a răspuns:

Psihologie, depinde de vointa ta. Daca iti place va fi usor si o sa fie o parte din tine.In plus te ajuta mai mult.

| DMV a răspuns:

Auleu! Daca termini o facultate nu trebuie sa faci neaparat meseria descrisa in numele acesteia. De la psihologie nu iesi psihoterapeut iar de la limbi moderne aplicate nu trebuie sa stai sa traduci. Facultatea ar trebui aleasa mai repede din punctul de vedere al programului academic, al comunitatii studentilor, al programului de burse, etc
Facultatea nu te invata meserie si cu siguranta nu iti asigura un loc de munca. Facultatea te invata sa inveti.
Sunt student la arhitectura an terminal.

| addyy17 a răspuns:

Pai cred ca asta depinde doar de tine, ce vrei sa te faci si te-as sfatuii sa te duci acolo unde iti place mai mult sa nu te lasi influentata de altii
Mult noroc!

| Pomar a răspuns:

Facultatea de psihologie.este mult mai interesanta, mai practica, mai frumoasa si ma logica.acum depinde si ce iti place tiebig grin

Răspuns utilizator avertizat
| matzakitty a răspuns:

Cu psihologia este mai greu sa te afirmi in zilele noastre, desi este un domeniu foarte interesant, eu as mege pentru a 2-a varianta, iti ofera un viitor mai sigur.

| frumushik99 a răspuns:

E buna si meseria de translator dar eu zic ca psihologia e mai buna mai interesanta si aduce profit mai mare