| elenacata a întrebat:

Ce barieri ai in momentul acesta pentru a-ti alege o cariera(loc de munca) si ce solutii crezi ca exista?

Răspuns Câştigător
| Andra_5221 a răspuns:

Sor'meooolove strucklove struck ce smecheraaa estyyyyhappyhappy.

Cat despre intrebare.as spune lipsa de cunoastere pe sine, lipsa experientei, nesiguranta ca va merge ceea ce ti-ai propus, necunoasterea profesiei alese si riscul de a nu avea pregatirea necesara. Ca solutii ar fi:informare si multa informare, incredere de sine si invatare.

P. S. I love youlove struck

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

In primul rand principala bariera este lipsa locurilor de munca in orice domeniu, lipsa de experienta la cei tineri(nu au experienta ca nu ii angajaza fara experienta!), "admirabila, sublima, dar lipsita cu desavarsire "experienta practica in orice domeniu a absolventilor de orice nivel, practica frecventa a nepotismului si a pilelor la angajare etc.Solutii? Doar cel si cei de sus ar mai putea face ceva.

Abh
| Abh a răspuns:

Întotdeauna, singurul impediment e slaba pregătire în domeniul în care vrei să te angajezi. Dacă eşti mai bun decât ceilalţi, garantez că îţi găseşti şi de lucru.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Scoala, lipsa experientei, pregatirea insuficienta...

| elenacata explică:

Bariere** scuze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipsa studiilor, cu cat mai complexe cu atat mai bine, si varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pentru avansare, aştept deblocarea postului pentru a putea să mă pot înscrie la concurs!
Pa, pa.