| Irinel15123532 a întrebat:

Va place cariera pe care ati ales-o? V-ati grabit in alegerea locului de munca? Ati alege altceva daca ati mai avea ocazia sa o luati de la capat? Ofer funda, multumesc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am fost ofiter. Mi-a fost mai greu in primele 6 luni de student. Am crezut ca dezertez. M-am dus cu 90 Kg si am ajuns la 68. Era si o strictete care astazi nu se mai intalneste. Ca ofiter m-am acomodat dupa o luna (cred). Sunt 40 de ani de atunci. Nu-mi mai amintesc asa bine.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Mi-a placut, am dus-o pana la capat si acum, daca as putea intineri cu 40 de ani, as lua meseria de la capat.

| Irinel15123532 explică (pentru Salontanul):

Ce meserie aveti? Cat de greu v-ati obisnuit cu locul de munca?

| Salontanul a răspuns (pentru Irinel15123532):

Am fost ofiter. Mi-a fost mai greu in primele 6 luni de student. Am crezut ca dezertez. M-am dus cu 90 Kg si am ajuns la 68. Era si o strictete care astazi nu se mai intalneste. Ca ofiter m-am acomodat dupa o luna (cred). Sunt 40 de ani de atunci. Nu-mi mai amintesc asa bine.

| Bondarel99 a răspuns:

Imi place in masura in care fac ceva pentru care m-am pregatit 4 ani si sunt platita pe masura. Asta e cea mai buna alegere pe care puteam sa o iau acum 4 ani si ma bucur ca nu m-am lasat influentata.
Nu pot spune ca abia astept sa merg la munca dar nici nu merg cu scarba.

| SilentRain a răspuns:

Da și nu
Da m-am grăbit, nu cred ca mai am puterea sa o iau de la capăt
Am trecut prin multe probleme cu serviciul asta

| OctavianSps a răspuns:

La inceput sincer am fost extrem de intuziasmat dar usor usor s-a cam redus din energia cu care faceam lucrurile. Important este sa iti alegi si un job cu o panta mai dinamica sa eviti sa te lovesti de actiuni ciclice.