| pinksie2507 a întrebat:

Ce profil credeți ca este mai usor? Stiinte sociale sau stiinte ale naturii? Cat de mult accent se pune pe fizica la științe ale naturii? Dau funda

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Roșiuță a răspuns:

Buna! Normal ca la stiinte sociale este usor pentru ca este pe uman.La stiintele naturii depinde si daca esti la un liceu mai slab sau mai bun.Fizica este destul de importanta la s.n.Eu iti spun din propria experienta ca, daca vede proful ca esti interesat de materia lui va trece cu vederea ca nu esti bun la ea.Eu sunt la mate info, la un liceu mediocru(clasa 10) la care am intrat anul trecut cu aproape 8.50

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

științe sociale clar, e doar istorie, română, psiho, logică, sociologie etc (în ani diferiți) care-s destul de ușoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt la stiinte sociale si iti zic ca e de departe mai usor. Amicii mei de la stiintele naturii mereu imi ziceau ca au luat cate un 4, un 5. Dar la noi au fost doar 2 medii sub 8 in rest aproape toti peste 9. Nu zic ca nu trebuie sa inveti dar in general la stiinte ale naturii profesorii au pretentii mai mari. Deci strict pe intrebarea ta, stiinte sociale e mai usor.