| user72424 a întrebat:

Bună! Ce trebuie sa fac pentru a ajunge un psiholog militar sau un ofițer logistic? Necesita pregătire fizica?

1 răspuns:
| mi25 a răspuns:

Institutiile militare se invatamant nu pregatesc psihologi. Psihologii din unitatile militare sunt de regula civili sau ofiteri care au facut si facultatea de psihologie. Acestia fac un curs de psihologie militara.
Cat despre ofiterii de logistica (nu logistic), acestia urmeaza acelasi regim ca si celelalte categorii de ofiteri: Academia militara, specializarea logistica. Examenul de intrare in academie este la fel.