| sticky a întrebat:

La anul voi merge la faculta si nu sunt sigura: sa stau in camin sau in gazdasadVoi ce ziceti? Unde v-ati cazat?

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Depinde foarte mult cum ai crescut tu : " la ingramadeala" sau singura la parinti?!

Depinde cati oameni suporti in jurul tau, depinde ce tabieturi ai, cat esti de fixista, daca esti obsedata de curatenie, daca dormi doar cand e liniste totala. Depinde de personalitatea ta si de cat de mult suporti!

Eu n-am stat in camin, dar colegii mei stau in camin. Eu am preferat sa stau in chirie, singura. Pt ca sunt fixista, obsedata de curatenie, nu adorm daca aud chiar si o musca, ma enervez daca ma trezeste si cel mai mic zgomot, sunt singura la parinti si nu am o familie prea mare, am locuit in ultimii 2 ani singura si mi-ar fi greu sa ma acomodez la o viata de camin, chiar imposibil.

Dar recunosc ca, anii de facultate, traiti in camin, sunt de neuitat. Si chiar daca in timpul facultatii te enerveaza o mie de lucruri, dupa ce termini facultatea le duci dorul!
E o experienta interesanta cred eu ( caminul ). Iti testezi limitele intr-un fel sau altul, inveti sa cunosti oamenii, inveti sa fii mai maleabil si devii mai putin perfectionist.

E benefic cred eu. Ca un dus rece, cu amintiri de povestit la batranete happy

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La mine nu a fost cazul deoarece am făcut în orașul de domiciliu.
Dacă eram pusă în situația de a alege, preferam gazda (bine, una serioasă).
Pa, pa.

| andreea4ever a răspuns:

Eu ad vrea la gazda.
Daca e o persoana seriosa este foarte bine.Iti dai seamana si tu.
La camin nu mi se pare prea sigur.Sunt fel si fel de tineri cu fel si fel de personalitati si ma ingrozeste numai gandul la ce se poate intampla daca vreunul se imbata ca a luat o nota mica sau mia stiu eu ce.straight face

Gazda e cea imi bunawinking

| Anonima_5812 a răspuns:

Eu m-as caza in camin... mi se pare mult mai sigur si cred ca acolo te vei simti si mai bine.Gandeste-te ca esti si aproape de scoala...winking

| Anonima_5812 a răspuns:

Eu spun sa mergi la camin... e mai sigur si cred ca te vei simti mai bine.winking

| AnnaMaryStar a răspuns:

Mai bine la gazda.la camin se dau locuri pe mita

| Mithrandir a răspuns:

Gazda...

| Lovette a răspuns:

Depinde foarte mult de ce fel de persoana esti si de cum crezi ca te descurci. La fel de mult conteaza si cum arata caminul facultatii la care vrei sa mergi. Eu stau singura, acasa si mi se pare cel mai bine. Nu depind de colegele de camera, nu am baia "la comun", pot sa invat cand vreau etc. La fel spun si restul colegelor mele care stau in gazda. Am fost in vizita in unele camine si mi s-a parut ingrozitor. Nu stiu cat as fi rezistat, dar in mare, fiecare face ce vrea (unii asculta muzica, altii fac galagie, altii fumeaza sau se uita la TV, unii vin beti s. a. m. d.). Avantajul de a sta in gazda ii ca poti sa te organizezi cum vrei si nu depinzi de programul nimanui. Eventual, ai putea sta in gazda cu o coleaga (daca nu vrei sa stai singura).